Rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa 19 grudnia o godz. 12.52 wysłał do współpracowników maila „Podziękowania dla TAI – pilne”. „Wyborcza” jest w jego posiadaniu.

Rzecznik Szymon Huptyś pisze tam: „W imieniu p. Ministra Andrzeja Adamczyka przekazuję prośbę o przygotowanie pod podpis prezesa/dyrektora Państwa spółki/organizacji podziękowań skierowanych do p.o. Szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej red. Klaudiusza Pobudzina za rzetelną codzienną pracę na rzecz tego, aby polska opinia publiczna była na bieżąco informowana o inwestycjach i inicjatywach”.

I dopisek: „Takie pismo powinno zostać wysłane najpóźniej w czwartek”.

Mail wyglądał jak dowcip, dlatego „Wyborcza” natychmiast sprawdziła u źródła, czy jest prawdziwy. Rzecznik Huptyś potwierdził nam, że tak, wysłał takiego maila.

„W tym mailu, o który pani pyta, podobnie jak podczas całej pozostałej korespondencji pomiędzy MIB a jednostkami dotyczącej życzeń i podziękowań dla redakcji, wskazywaliśmy, że optymalnym terminem wysyłki jest czwartek – tak, aby przed końcem tygodnia poprzedzającego Święta mogły one dotrzeć do adresatów” – napisał nam Huptyś. „Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa składa dziennikarzom tradycyjne życzenia bożonarodzeniowe. Życzenia takie tradycyjnie kierują do dziennikarzy także jednostki podległe i nadzorowane. Podziękowania za dotychczasową współpracę i życzenia świąteczne otrzymują zarówno od MIB, jak i jednostek podległych, liczne redakcje, dzięki którym opinia publiczna dowiaduje się o prowadzonych projektach infrastrukturalnych”.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej