Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na stację TVN 24 karę w wysokości 1,5 mln zł kary. Karę nałożono na podstawie ekspertyzy Hanny Karp, wykładowczyni Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. KRRiT zarzuca TVN 24, że między 16 a 19 grudnia 2016 r. stacja nawoływała do nielegalnych działań – chodziło o blokowanie sejmowej mównicy przez posłów opozycji i protesty pod Sejmem.

Szybko zareagował Departament Stanu USA (TVN 24 należy od ponad dwóch lat do amerykańskiej firmy Scripps Networks Interactive). Wydał oświadczenie, w którym „wyraża zaniepokojenie stanem wolności mediów w Polsce”.

W związku z tym portal OKO.press zamówił sondaż z pytaniem, którą stację telewizyjną Polacy uważają za bardziej obiektywną. Na TVN wskazało 49 proc. respondentów. TVP wybrało niemal dwa razy mniej ankietowanych – 25 proc. 11 proc. jest zdania, że żadna ze stacji nie jest obiektywna. Prawie nikt nie wskazał, że obie stacje są tak samo obiektywne – odpowiedziało tak zaledwie 2 proc. respondentów.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej