Wcześniej Wilk poprosił klubowych kolegów, by wstrzymali się z komentowaniem jego decyzji do momentu jej ogłoszenia. Zaznaczył też, że wszystko ustalił z Pawłem Kukizem. 

Dziś na konferencji prasowej Wilk mówił, że łączy siły z Korwin-Mikkem, ponieważ w tym samym czasie Jarosław Gowin, tworząc nowe ugrupowanie, rozbija środowisko wolnościowe. - My natomiast chcemy zmiany systemu, a nie "ruchów robaczkowych" - powiedział poseł. 

Jarosław Gowin namówił do członkostwa w swojej partii sporą część wolnościowego Stowarzyszenia Republikanie, a także Partii Wolność. Transfer Jacka Wilka ma być wzmocnieniem partii Korwina, któremu z Gowinem nie po drodze. 

Czy ta decyzja oznacza sojusz Korwina z Kukizem? Jacek Wilk, zapytany przez "Wyborczą", czy w kolejnych wyborach wystartuje z list Kukiz'15, nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć. 

Jacek Wilk był już politykiem partii Korwin-Mikkego. W 2011 r. przystąpił do Kongresu Nowej Prawicy. Był wiceprezesem partii. Po rozłamie na KNP i partię KORWiN Wilk został kandydatem Kongresu na prezydenta RP. Zdobył niespełna 70 tys. głosów, co dało mu wynik 0,46 proc.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej