Prezydent Andrzej Duda spotka się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim już po raz czwarty od lipcowego sądowego kryzysu. Jak będzie? – Jestem z natury optymistą, chociaż w tej sprawie nie jestem pewny, czy uda się osiągnąć kompromis już w piątek – mówił w środę wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Poseł PiS: – To obniżanie ciśnienia, by nie było czerwonych pasków w telewizjach, że porozumienia nie ma. Trzeba zaniżać oczekiwania, spuszczać powietrze z tego balonu.

Bo partia już się spodziewa, że w piątek może nie dojść do kompromisu między prezesem a prezydentem. Chociaż jeszcze w ubiegłym tygodniu na spotkaniu z Klubami „Gazety Polskiej” Kaczyński wspominał ostatnie spotkanie z Dudą i przewidywał porozumienie: – Jestem pełen optymizmu, ostatnia nasza rozmowa była bardzo dobra, rozmawialiśmy o konkretnych sprawach i rozwiązaniach. Mam nadzieję, że przy kolejnym spotkaniu będziemy mogli ostatecznie powiedzieć, że ustawa, która realnie zmieni polskie sądownictwo, zostanie uchwalona i podpisana – mówił prezes.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej