Artur Andrus w radiowej Trójce pracuje od 1994 r. Był redaktorem „Powtórki z rozrywki”, „Trójki pod Księżycem” oraz „Teraz śmieszniej”. Gośćmi tych programów były gwiazdy kabaretów. Obecnie prowadzi audycję „Akademia rozrywki”.

Andrus: Możliwe są trzy rozwiązania

„Jest także poetą, autorem piosenek, artystą kabaretowym oraz konferansjerem na najróżniejszych imprezach kabaretowych, a także komentatorem ‘Szkła kontaktowego’” – czytamy w jego biogramie zamieszczonym na stronie Polskiego Radia. Z dalszym współprowadzeniem programu emitowanego w TVN 24 może mieć jednak problem.

Jak poinformował właśnie „Presserwis”, na dalszą współpracę ze „Szkłem kontaktowym” Andrus nie dostał zgody zarządu Polskiego Radia. Zgody na współpracę z innymi mediami swoim etatowym pracownikom zarząd wydaje na rok.

Uzasadnienia decyzji Andrus nie otrzymał. Co w tej sytuacji planuje? – Jeszcze nie podjąłem żadnej decyzji. Rozmowy się toczą. Mam mieć spotkanie z prezesem. Są możliwe trzy rozwiązania: odchodzę ze „Szkła kontaktowego", odchodzę z Trójki albo nie odchodzę z żadnego miejsca – mówi „Presserwisowi” dziennikarz.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej