Powołując się na Polską Agencję Prasową, media podają, że wczoraj doszło do kolejnego spotkania prezesa Prawa i Sprawiedliwości z posłami. W trzecim z serii czterech spotkań wzięli udział m.in. posłowie PiS z Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.

Według rozmówców PAP prezes PiS przekazał uczestnikom spotkania, że projekt zmiany ordynacji jest już gotowy, ale temat ruszy po reformie wymiaru sprawiedliwości. Ma to być "korekta ogólnych zasad", a ostateczny kształt zmian "jest jeszcze do decyzji".

Prezes PiS miał również poinformować, że dziś prezydent Andrzej Duda otrzyma poprawki do projektów ustaw ws. Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa.

Jarosław Kaczyński: Trzeba "radykalnie utrudnić fałszowanie wyborów"

Już za rok, jesienią 2018, odbędą się wybory samorządowe. PiS nie jest mocny w samorządach: spośród 106 prezydentów miast do PiS należy tylko 10, podczas gdy zdecydowana większość - 67 - to prezydenci niezależni. Dlatego na konwencji Zjednoczonej Prawicy na początku lipca Kaczyński zapowiedział zmiany w ordynacji. Ma to jego zdaniem "radykalnie utrudnić fałszowanie wyborów".

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej