„Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem. Tak silną, że nieraz potrafiła zmienić bieg historii. Wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez blisko milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale również otworzyć serca naszych rodaków na działanie łaski Bożej. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata”.

Taka mniej więcej jest idea akcji "Różaniec do granic". Przygotowuje ją fundacja Solo Dios Basta z Warszawy. W ubiegłym roku zorganizowała „Wielką pokutę” na Jasnej Górze. Tym razem zachęca Polaków, by w sobotę spotkali się w 330 kościołach wyznaczonych przez diecezje na terenach przygranicznych. Po mszach wierni udadzą się na szlaki w pobliżu granicy, by wspólnie odmawiać różaniec. „Ratuj różańcem Polskę i świat” – głosi hasło akcji.

„Wielka modlitwa zaplanowana jest w Święto Matki Bożej Różańcowej, ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską, ratując tym samym Europę przed islamizacją” – czytamy na stronie akcji.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej