O przyznaniu koncesji Krajowa Rada poinformowała na swojej stronie internetowej. „Podczas posiedzenia 28.09.2017 r. KRRiT podjęła uchwałę w sprawie udzielenia koncesji dla spółki Fratria Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni. Wnioskodawca ubiegał się o koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego Telewizja WPOLSCE.PL o charakterze wyspecjalizowanym informacyjno-publicystycznym. Program będzie rozpowszechniany w sieciach kablowych i satelitarnych, nadawany codziennie 24 godziny na dobę” – czytamy w komunikacie.

Telewizja wPolsce.pl jest tworzona przez grupę medialną Fratria, wydawcę tygodnika „Sieci Prawdy”, miesięcznika „Gazeta Bankowa” oraz portali, m.in. wPolityce.pl i wGospodarce.pl.

Prezesem powstałej w 2012 r. Fratrii jest Romuald Orzeł (były prezes spółki Media SKOK i prezes TVP w latach 2009-10). W radzie nadzorczej zasiada m.in. Jacek Karnowski. Udziałowcami Fratrii są: Spółdzielczy Instytut Naukowy G. Bierecki Spółka Jawna (Grzegorz Bierecki to senator PiS i współtwórca SKOK-ów), Apella Spółka Akcyjna (wcześniej Media SKOK Sp. z o.o.) założona przez SKOK Holding z siedzibą w Luksemburgu) i Jacek Karnowski.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej