W sondażu CBOS chęć zagłosowania na PiS zadeklarowało 44 proc. ankietowanych (wzrost o 2 pkt). CBOS zwraca uwagę, że to najwyższy wynik PiS-u po wyborach i aż o 10 pkt wyższy od najgorszych notowań – w marcu i maju 2016.

PO notuje wynik 19 proc. (spadek o 1 pkt). Na kolejnym miejscu znajduje się Kukiz’15 (8 proc.) i Nowoczesna (6 proc.). Na granicy progu wyborczego jest jeszcze PSL (5 proc.).

Pod progiem w sondażu CBOS są: SLD – 3 proc., Razem – 2 proc i Wolność – 1 proc. Spośród osób chcących wziąć udział w wyborach 12 proc. nie wie, na które ugrupowanie ewentualnie by głosowało.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo od 7 do 14 września 2017 roku na liczącej 985 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Maciej Gdula: Dlaczego poparcie dla PiS nie spada?

Z kolei w sondażu IPSOS dla TVP PiS notuje wynik 39 proc. Notowania PO zmalały o 4 pkt proc. i obecnie tę partię popiera 20 proc. wyborców. Nowoczesna notuje wynik 11 proc. a Kukiz’15 – 9. Wynik partii Ryszarda Petru wzrósł o 1 pkt, a Kukiza zmalał o 2.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej