„Wiadomości” były tematem wtorkowego posiedzenia Rady Mediów Narodowych, ponieważ latem doszło do zmiany szefa tego sztandarowego programu informacyjnego w TVP. Marzenę Paczuską, która przyszła do „Wiadomości” wraz z prezesem Kurskim w styczniu 2016 r., zastąpił w połowie sierpnia Jarosław Olechowski, jeden z reporterów politycznych dziennika.

Wszystko odbyło się w atmosferze skandalu, bo Paczuska najpierw została wysłana na przymusowy urlop, a potem w jego trakcie zwolniona. Za pośrednictwem Twittera. To szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusz Pobudzin (stanowisko objął w maju tego roku, wcześniej był reporterem politycznym „Wiadomości” ściągniętym do TVP z TV Trwam przez Paczuską) 13 sierpnia ćwierkał na Twitterze, że Paczuska szefową „Wiadomości” już nie jest.

Taki styl odwoływania ze stanowiska skrytykowała wówczas posłanka PiS Joanna Lichocka, członkini Rady Mediów Narodowych („Nie podoba mi się styl zmiany. Kierownictwo TVP ma do niej prawo. Ale Marzena Paczuska zapracowała na wielkie podziękowania i docenienie”.)

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej