Politycy korzystają z trwających wakacji – najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowane jest na 12 września. Poseł PiS Joachim Brudziński umieścił w niedzielę na Twitterze kilka zdjęć z górskiej wyprawy w Beskidzie Sądeckim.

Najbardziej charakterystyczna fotografia przedstawia prezesa Jarosława Kaczyńskiego, którego chroni przed deszczem peleryna w barwach narodowych z godłem. – Mieliśmy „patriotyczne” peleryny – napisał Joachim Brudziński. Poseł Brudziński wraz z Jarosławem Kaczyńskim i ojcem Zdzisławem Tokarczykiem weszli na górę Koziarz (943 m n.p.m.).

Na jednym ze zdjęć widać też europosła PiS Czesława Hoca, z którym prezes wcześniej łowił szczupaki na Pomorzu Zachodnim.

Jak pisaliśmy, podczas jednej z takich wypraw Kaczyński wybrał się na nieoficjalne spotkanie z kanclerz Angelą Merkel w zamku Meseberg w Brandenburgii. To mała miejscowość położona 100 km na północny zachód od Berlina. Na tamtejszym zamku, który należy do niemieckiego rządu, Merkel regularnie prowadzi poufne spotkania z różnymi politykami.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej