Marzena Paczuska na urlopie. Ta z pozoru błaha informacja zelektryzowała świat mediów. Bo szefowa „Wiadomości” od stycznia 2016 r. (wtedy została nominowana na stanowisko) praktycznie wolnego nie miała. – To z chęci kontrolowania wszystkiego – opowiadają jej pracownicy, którzy przyznają, że mówią o niej per „królowa”.

Informacja, że Paczuska została zmuszona, by wziąć urlop, podsyciła spekulacje na temat jej przyszłości, bo już na początku sierpnia Kurski był zmuszony dementować informacje, jakoby „Wiadomości” miały mieć nowego szefa. Teraz TVP na nasze pytania o przyszłość Paczuskiej nie odpowiedziała.

Sama szefowa "Wiadomości" informacją o urlopie podzieliła się na Twitterze. Wpis zilustrowała beztroskim zdjęciem skalistego wybrzeża oświetlonego zachodzącym słońcem.

Internauci szybko odkryli, że zdjęcie przedstawia plażę Chiaia di Luna na włoskiej wyspie Honza. Fotografię wykonano w 2008 r. Jej autorką jest Marie Therese Magnan, która opublikowała zdjęcie w swoim fotoblogu w serwisie Flickr.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej