„W Poznaniu PiS nie przejdzie. A w innych miastach?” – napisała w sobotę na Twitterze Joanna Schmidt (Nowoczesna), po tym jak z inicjatywy Nowoczesnej w Poznaniu zawisł baner ze zdjęciami i nazwiskami poznańskich posłów PiS, którzy poparli ustawę o Sądzie Najwyższym. Pod zdjęciami umieszczono napis: „Posłowie PiS z Poznania – będziemy pamiętać”.

Na ten wpis Schmidt zareagował poseł PiS Dominik Tarczyński. „Asiu, czy widok Twojej maderskiej bielizny na billboardach także będzie odpowiednim politycznym PR? ‘Nikt oprócz Ryśka nie przejdzie!’ Żenada” – napisał na Twitterze. W ten sposób nawiązał do sylwestrowego wyjazdu posłanki Nowoczesnej i Ryszarda Petru.

Wśród wielu krytycznych komentarzy pod wpisem Tarczyńskiego pojawił się również ten lidera Nowoczesnej. „To jest właśnie dno” – napisał. Na słowa Petru, że „najwyższy czas ignorować posłów przekraczających granice dna”, Tarczyński odpowiedział: „Ryszard zanurkował głęęęboko, a teraz ten moralista chce mi mówić o granicach dna? Rysiu, powiedz to swojej żonie, maderowy puczysto”.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej