Samolot prezydenta USA Air Force One wylądował wczoraj po godz. 22 na warszawskim Lotnisku Chopina. Donalda Trumpa przywitali szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski oraz minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Edward Lucas: Nie przeceniać słów Trumpa. Rzeczywistość jest silniejsza

Donald Trump w Polsce. Wizyta będzie krótka

Trump od razu pojechał do hotelu Marriott w centrum Warszawy. W podróży do Europy towarzyszą mu żona Melania i córka Ivanka z mężem Jaredem Kushnerem, który doradza Trumpowi. Agenci Secret Service już od kilkunastu dni zabezpieczali w Warszawie miejsca, które odwiedzi prezydent USA. Oficjalne punkty wizyty Trumpa zaczynają się dziś o godz. 9.30. Wizyta będzie krótka – już niecałe pięć godzin później Trump poleci do Hamburga na szczyt państw G20.

W Zamku Królewskim Trump spotka się najpierw z prezydentem Andrzejem Dudą. Na rozmowę w cztery oczy zarezerwowano 25 minut. Potem prezydenci dołączą do rozmów prowadzonych przez delegacje obu państw. Po stronie gości usiądą: sekretarz stanu Rex Tillerson, sekretarz skarbu Steven Mnuchin i doradca ds. bezpieczeństwa narodowego gen. H.R. McMaster. Polskę reprezentować będą: wicepremier i minister finansów Mateusz Morawiecki, szef MSZ Witold Waszczykowski, szef MON Antoni Macierewicz, minister z kancelarii premiera odpowiedzialny za energetykę Piotr Naimski, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski i szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej