Choć Donald Trump przyleci do Warszawy już dziś ok. godz. 22 (spędzi wieczór w hotelu Marriott, gdzie zarezerwował trzy piętra), oficjalnie wizyta rozpocznie się jutro. O godz. 9.25 w czwartek prezydent Andrzej Duda powita prezydenta Stanów Zjednoczonych w Zamku Królewskim w reprezentacyjnej Wielkiej Sali Asamblowej, największej sali w Zamku.

Pięć minut później Duda i Trump przejdą do znajdującego się obok Pokoju Królewiczowskiego, gdzie odbędą rozmowę "w cztery oczy". Potrwa ona do godz. 9.55, kiedy to rozpoczną się rozmowy obu delegacji w szerszym gronie: wezmą w nich udział m.in. sekretarz stanu Rex Tillerson i sekretarz skarbu Steven Mnuchin. O godz. 10.30 obaj prezydenci wyjdą na spotkanie z mediami.

Donald Trump spotka się z przywódcami państw Trójmorza

Następnie, o godz. 10.55, odbędzie się oficjalne powitanie szefów delegacji państw Trójmorza przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz prezydent Chorwacji Kolindę Grabar-Kitarović. Oprócz prezydenta USA do Warszawy przyjadą bowiem przywódcy 11 innych krajów położonych między Adriatykiem, Bałtykiem a Morzem Czarnym w ramach  szczytu Trójmorza.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej