Chociaż na czele rankingu zaufania polityków niezmiennie znajdują się Andrzej Duda, Beata Szydło i Paweł Kukiz, to jednocześnie czerwiec przyniósł spore zmiany w porównaniu z badaniem sprzed miesiąca. Prezydentowi ufa obecnie 62 proc. badanych. To wzrost o 4 pkt proc., a zarazem wynik niemal identyczny jak kwietniowy, kiedy to Duda uzyskał jedno z najlepszych notowań (63 proc.).

Na drugim miejscu znalazła się Beata Szydło, której ufa obecnie 56 proc. Polaków (wzrost o 3 pkt proc). Minimalnie lepszy wynik premier odnotowała jedynie w październiku ubiegłego roku (57 proc.). Trzecie miejsce należy do Pawła Kukiza – ufa mu połowa badanych (wzrost o 2 pkt proc.).

Jednocześnie brak zaufania do prezydenta deklaruje co czwarty z nas (27 proc.), do premier – prawie jedna trzecia (32 proc.), zaś do lidera Kukiz’15 – 22 proc.

Na kolejnych miejscach w rankingu zaufania znaleźli się: minister sprawiedliwości- prokurator generalny Zbigniew Ziobro (ufa mu 46 proc. badanych, zaś nie ufa – 34 proc.), wicepremier Mateusz Morawiecki oraz Jarosław Kaczyński (po 41 proc.).

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej