54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu zaczyna się 9 czerwca. Będzie transmitowany w TVP 1, bo telewizja publiczna jest jego organizatorem. Podczas festiwalu obchodzone będą trzy jubileusze: sceniczne 50-lecie Maryli Rodowicz, 25-lecie Andrzeja „Piaska” Piasecznego i 50-lecie działalności Jana Pietrzaka.

Maryla Rodowicz zaplanowała, że jej piosenki wykona kilku artystów, na koniec wystąpi sama. Kilka tygodni temu zaprosiła na koncert Kayah. – Panie się szanują, bardzo lubią. Kayah przyjęła zaproszenie - mówi „Wyborczej” Tomasz Grewiński, menedżer Kayah. 

Występ Kayah w Opolu zablokował Jacek Kurski?

Niedawno Grewiński usłyszał jednak, że występ Kayah w Opolu zablokował prezes TVP Jacek Kurski. – Dotarły do mnie nieoficjalne informacje z telewizji, że Kurski powiedział „po moim trupie” – mówi Grewiński.

W TVP panuje autocenzura, słyszeliśmy i o innych artystach, których Kurski nie chce w telewizji publicznej.Jeden z dyrektorów TVP wymienia Natalię Przybysz. – Jest na czarnej liście, liście gorszego sortu. Trafiła tam, gdy publicznie, w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów”, opowiedziała o swojej aborcji.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej