– Postanowiłem dołączyć do drużyny pana prezydenta – mówił przed tygodniem, wtedy jeszcze poseł, Krzysztof Łapiński. Oficjalnie do "drużyny" dołączył w czwartek o godz. 11, kiedy to prezydent Andrzej Duda powołał go na sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta. 

Przyjęcie propozycji prezydenta wiązało się ze złożeniem mandatu posła, który zdobył w 2015. – Jestem wdzięczny za podjęcie tej ważnej decyzji życiowej. Jednocześnie mam nadzieję, że pańscy wyborcy tę decyzję rozumieją i przyjmują ją z akceptacją - mówił prezydent podczas uroczystości.

Kim jest Krzysztof Łapiński?

Krzysztof Łapiński to politolog, były radny warszawskiej dzielnicy Praga-Południe, w pierwszym rządzie PiS był doradcą koordynatora ds. służb specjalnych Zbigniewa Wassermanna.

Krzysztof Łapiński to były członek sztabu wyborczego w obu zwycięskich kampaniach PiS. To także bliski współpracownik byłego posła PiS Marcina Mastalerka, którego polityczną karierę zastopował Jarosław Kaczyński. Łapiński był wicerzecznikiem PiS, kiedy Mastalerek był rzecznikiem partii.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej