– Rozmawiamy o współpracy – powiedział Protasiewicz w odpowiedzi na pytanie Konrada Piaseckiego, czy toczą się rozmowy z Ryszardem Petru o połączeniu sił. – Każdy wariant jest możliwy. My od samego początku chcemy działać na rzecz współpracy formacji opozycyjnych.

Unia Europejskich Demokratów to koło poselskie, w skład którego wchodzą: Jacek Protasiewicz, Michał Kamiński, Stefan Niesiołowski i Stanisław Huskowski.

– Na początku jesteśmy gotowi na współpracę bliższą w parlamencie, bo trzeba łączyć siły, nie tylko w postaci wspólnych podpisów pod projektami ustaw czy uchwał, ale bliższej, skoordynowanej współpracy klubu Nowoczesnej i koła Europejskich Demokratów – mówił Protasiewicz. – A jeśli będzie wola, to również zjednoczenie, również bardzo atrakcyjnych, cennych środowisk pozaparlamentarnych, które mają zbliżony do naszego i do Nowoczesnej program. To byłoby coś, czego wyborcy oczekują i na co dają sygnał w dzisiejszym sondażu, mówiąc, że 24 proc. gotowych jest oddać głos na nową siłę polityczną, liberalne centrum.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej