Jak wynika z lutowego, comiesięcznego badania CBOS na Prawo i Sprawiedliwość (wraz z Solidarną Polską i Polską Razem) chce głosować 40 proc. badanych. To wzrost o 3 punkty procentowe w stosunku do stycznia.  

PO z nieznacznie wyższymi słupkami poparcia

W stosunku do stycznia praktycznie nie zmienił się układ sił wśród ugrupowań opozycyjnych. Drugie miejsce w lutowym rankingu poparcia dla partii – tak jak w ubiegłych miesiącach – zajmuje Platforma Obywatelska popierana przez 17 proc. deklarujących chęć uczestniczenia w wyborach (wzrost o 1 pkt proc.). Notowania byłej partii rządzącej od trzech miesięcy pozostają praktycznie takie same.

Poparcie dla Nowoczesnej i Kukiz'15 bez zmian

Na trzecim miejscu znalazła się Nowoczesna, która wśród zdeklarowanych wyborców ma 9 proc. zwolenników. Wynik partii Ryszarda Petru jest dokładnie taki sam jak miesiąc temu, natomiast - jak podkreśla CBOS - w porównaniu z wcześniejszym okresem pozostaje wyraźnie gorszy. Zbliżoną do Nowoczesnej liczbę sympatyków ma ruch Kukiz’15 (8 proc.). W porównaniu z ubiegłym miesiącem poparcie dla tego ugrupowania także nie uległo zmianie.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej