Jeszcze niedawno wojsko brało udział w każdym finale WOŚP. W tym roku wojskowi mogą jednak nie mieć na to czasu – dzień przed finałem będą brać udział w imprezie Ministerstwa Obrony Narodowej. W sobotę w całej Polsce odbędą się pikniki z okazji przyjazdu do Polski amerykańskich żołnierzy. TVP będzie prowadzić transmisję ze wszystkich miast wojewódzkich. W ich trakcie odbędzie się też zbiórka pieniędzy: Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego będzie zbierał środki na pomoc chrześcijańskim rodzinom w Syrii.

We wtorek od tej akcji odciął się Caritas Polska, który już wcześniej podkreślał, że nie chce konkurować z WOŚP. Zaznaczył, że „Caritas Polowa jest niezależną, autonomiczną organizacją”.

Wczoraj dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz napisał więcej w oświadczeniu. Stwierdził, że jego organizacja nie szuka porównań z WOŚP, ani nie podejmuje działań przeciw Orkiestrze. „Każdy, kto działa na rzecz bliźniego, jest godny szacunku. Ilość problemów społecznych i osób potrzebujących zainteresowania i wsparcia w Polsce jest ogromna” – napisał Subocz.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej