Toruńskie uroczystości trwały od samego rana. Słuchacze najpierw zwiedzali Radio Maryja i kampus Polonia in Tertio Millennio, w skład którego od niedawna wchodzi kościół Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, zbudowany z ich datków. Telewizja Trwam relacjonowała, jak gromadzą się pod toruńską halą widowiskowo-sportową i odbierają wejściówki na uroczystości.

Zaczęło się od modlitw i koncertów. Bard Maciej Wróblewski śpiewał: „Jest takie radio, co ma Bóg w opiece swej/ W stajence lichej tak jak On zrodziło się”. Pozdrowił też w piosence o. Tadeusza Rydzyka: „Jest Sługa Boży, co Go ojcem ludzie zwą/ Więc po ojcowsku zawiaduje stacją swą/ Jak „mały rycerz”, co Jasnej bronił Góry/ Dzierżąc w dłoni szabli piorun/ On uratuje Toruń!”.

Diamentowa Płyta dla Radia Maryja

Po różańcu przez dwie godziny dla słuchaczy śpiewał Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, wielokrotnie zachwalany na antenie przez o. Rydzyka. Były pieśni patriotyczne, wykonał też „Taki kraj” Jana Pietrzaka, hymn Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni Miłosierni”, „Abba Ojcze” i „Barkę”.

Pozostało 85% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej