Według sondażu Millward Brown z 5 października dla „Faktów” TVN i TVN 24 30 proc. wyborców (spadek o 3 proc.) zagłosowałoby na koalicję Prawa i Sprawiedliwości z Polską Razem i Solidarną Polską, 22 proc. (wzrost o 4 proc.) - na partię Nowoczesna Ryszarda Petru, a 16 proc. oddałoby głos na Platformę Obywatelską. Kolejno 8 proc. i po 5 proc. oddałoby głos na partię Kukiz'15, Sojusz Lewicy Demokratycznej i KORWiN.

Wyniki najnowszego sondażu Millward Brown SA prezentują się następująco: Prawo i Sprawiedliwość, Polska Razem, Solidarna Polska – 30 proc.; Nowoczesna Ryszarda Petru – 22 proc.; Platforma Obywatelska – 16 proc.; Kukiz `15 – 8 proc.; Sojusz Lewicy Demokratycznej i KORWiN – po 5 proc.; Partia Razem – 4 proc.; Polskie Stronnictwo Ludowe – 2 proc.; odmowa odpowiedzi – 3 proc.; „nie wiem”, „trudno powiedzieć” – 5 proc.

Wyniki sondażu MB potwierdzają ubiegłotygodniowe wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej” przez IBRiS. Wtedy na Prawo i Sprawiedliwość chciało głosować 29 proc. badanych, na Nowoczesną – 25 proc., zaś na PO – 13 proc.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej