Hasło „Bartłomiej Misiewicz” z Wikipedii zniknęło dziś rano. Po raz kolejny. Po kilku godzinach zostało wprowadzone znowu. Tym razem z adnotacją, że jego powołanie do rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej zostało skrytykowane przez media ze względu na problemy z wykształceniem.

Przypomnijmy: Bartłomiej Misiewicz to rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej, a także szef gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza. Przez ministra został uhonorowany złotym medalem „Za Zasługi dla Obronności i Kraju”.

Macierewicz argumentował, że to prestiżowe odznaczenie jest nagrodą za lata działalności przy parlamentarnym zespole ds. katastrofy smoleńskiej, a także „skuteczne zapobieżenie zagrożeniom bezpieczeństwa państwa przy nielegalnej prywatyzacji kontrwywiadu”.

Misiewicz został też przez Macierewicza wprowadzony do rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, choć nie ukończył odpowiedniego kursu, a także mimo braku wyższego wykształcenia. Rzecznik najpierw unikał odpowiedzi na pytanie, jakie studia ukończył, by w końcu wczoraj w „Faktach po Faktach” przyznać, że „kończy studia licencjackie”.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej