"Jak schudnąć 30 kg? Prawdziwa historia miłosna" to komiks autobiograficzny, w którym autorzy, Tomasz Pstrągowski* (scenariusz) i Maciej Pałka (rysunki), w otwarty sposób dzielą się niezwykle intymną historią związku głównego bohatera - dwudziestokilkuletniego Tomka Pstrągowskiego - z nastoletnią Małgosią. Ich przepełniona bólem relacja oparta jest na kłamstwie. Intymne szczegóły i szczere wyznania autora każą czytelnikowi zadać pytanie: czy Pstrągowski jest ekshibcjonistą, czy po prostu kłamie jak bohaterowie jego komiksu? 

Lektura "Jak schudnąć 30 kg?" przypomina zabawę wykrywaczem kłamstw. Czy bohaterowie oszukują siebie, czy może autor oszukuje nas?  

Rozmowa z Tomaszem Pstrągowskim, scenarzystą komiksu "Jak schudnąć 30kg? Prawdziwa historia miłosna"

RADOSŁAW CZYŻ: Jesteś spełniony? 

TOMASZ PSTRĄGOWSKI: Ja? Nie. Chyba nikt nie jest spełniony.  

Twój komiks zaczyna się od zdania: "Grubas jest spełniony tylko w dwóch sytuacjach. Kiedy pieprzy i kiedy płacze". Schudłeś czy teraz jesteś spełniony w innym wymiarze niż wtedy? 

- Kiedy tracisz kilogramy, to całe twoje życie się zmienia. Nawet pod tak trywialnym względem jak mobilność - stajesz się człowiekiem, który może się przemieszczać i nie pocić się non stop. Możesz biegać, jeździć na rowerze i nie padasz na zawał serca w czasie tej przejażdżki. Możesz usiąść na jednym miejscu w kinie i nie musisz się przejmować, że będziesz obijał sąsiadów łokciami.

Pozosta這 83% tekstu
Artyku dost瘼ny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypr鏏uj cyfrow Wyborcz

Nieograniczony dost瘼 do serwis闚 informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazyn闚 Wyborczej