Swoją decyzję ogłosiła w Filharmonii Świętokrzyskiej. W spotkaniu brało udział około dwudziestu najbliższych współpracowników dotychczasowej szefowej partii w regionie.

- Dziękuję, że znaleźliście czas, bardzo szybko, nieoczekiwanie i spontanicznie. O tym, że dzisiaj was zapraszam, wiedzieliście wczoraj - mówiła Okła-Drewnowicz.

Niełatwa decyzja

Przewodnicząca przeczytała krótkie oświadczenie: - Moja kochana drużyno Platformy Obywatelskiej, drużyno MOD. Ostatnie osiem lat to najtrudniejszy, ale i najpiękniejszy okres mojej życiowej drogi. Kiedy zgodziłam się stanąć na czele naszej drużyny, myślałam, że to na chwilę, jednak z wami to tylko w długą drogę, która dziś dobiega końca.

Wyzwania stojące przed Platformą Obywatelską wymagają maksymalnego zaangażowania i skupienia się na poszczególnych obszarach, które będą filarami naszej polityki. Projekt, którego zostałam liderką, to szeroka oferta dla polskich seniorów, która rusza we wszystkich regionach. W obliczu tak dużego zadania przewodniczący PO widzi nowe miejsce dla mnie.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej