Początek listopada, szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski z zachwytem zapowiada, że Huawei ma otworzyć centrum naukowo-techniczne gdzieś w okolicach Warszawy.

Połowa listopada, Kongres 590 oblegany przez biznes spragniony kontaktów z władzą. Jeden z Partnerów+ to Huawei. Jedyna zagraniczna firma z taką pozycją. Wyższy status na konferencji mają tylko partnerzy strategiczni i główni, czyli niemal same spółki skarbu państwa.

Koniec listopada, debata o sztucznej inteligencji, telekomunikacji i infrastrukturze w Polskiej Agencji Prasowej, wśród rozmówców dwóch konstytucyjnych ministrów: cyfryzacji Marek Zagórski oraz technologii i przemysłu Jadwiga Emilewicz. Współsponsor i uczestnik debaty: Huawei.

Przed chińskim producentem smartfonów i elektroniki zamykają się kolejne rynki z powodu podejrzeń o współpracę z chińskim reżimem, a on coraz aktywniej zaczyna lobbować w Polsce. To o tyle ważne, że jesteśmy w przededniu podjęcia kluczowej decyzji o budowie sieci 5G. Huawei jest oficjalnym partnerem Porozumienia na rzecz Strategii 5G dla Polski. Ministerstwo Cyfryzacji ma lada moment opublikować strategię naszego rozwoju sieci 5G.

Pozostało 85% tekstu
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.