Zaledwie w tydzień rozstrzygnięto konkurs na stanowiska w zarządzie spółki IKS Solino, która należy do Orlenu i zajmuje się eksploatacją największych w Polsce podziemnych magazynów ropy naftowej i paliw.

Wiceprezesem Solino został Paweł Majewski. Zaledwie miesiąc temu pożegnał się on ze stanowiskiem wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, odpowiedzialnego za teleinformatykę i dowody tożsamości. Majewski odszedł z MSWiA w ślad za dotychczasowym szefem tego resortu Joachimem Brudzińskim, który w maju został wybrany do Parlamentu Europejskiego.

750 tys. e-dowodów do wymiany

W ramach swoich kompetencji w MSWiA Paweł Majewski nadzorował prace nad wprowadzeniem elektronicznego dowodu osobistego. Już po ich wprowadzeniu do użytku okazało się, że e-dowody mają wadę i w swojej warstwie elektronicznej zawierają nieścisłości.

W środę obecna szefowa MSWiA Elżbieta Witek ujawniła, że dotąd wyprodukowano 750 tys. sfuszerowaych dokumentów. Dokumenty te są jednak ważne, ale ich posiadacze będą mogli je bezpłatnie wymienić, jak zapowiedziała minister Witek. Nie ujawniła, ile będzie to kosztować.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej