Właścicielem Salomona, Atomica, Wilsona i Louisville Sluggera (producent kijów bejsbolowych) jest fińska firma Amer Sports. Przyszłym nabywcą jest chińska firma Anta Sports, która zaproponowała 45 dol. za jedną akcję. Oferta jest kusząca, bo to o  14 proc. więcej niż obecna wartość firmy na giełdzie - informuje CNN.

Chiński gigant na zakupach

Anta Sports to konsorcjum, w skład którego wchodzą prawdziwi giganci - technologiczny gigant Tencent i fundusz inwestycyjny, którego właścicielem jest Chip Wilson - właściciel firmy Lululemon Athletica, która oferuje ubrania i akcesoria do jogi. Wartość Anta ocenia się na blisko 12,7 mld dol.

Atomic specjalizuje się w sprzęcie do sportów zimowych - nartach oraz snowboardzie. Sprzęt sygnowany logo Salomona też wybierają entuzjaści zimowego szaleństwa, ale również biegacze oraz turyści górscy. Wilson jest znany z kolei ze sprzętu do tenisa ziemnego - od produkcji rakiet i piłeczek aż do ubrań. W portfolio fińskiego Amer Sports jest jeszcze Arc'teryx, czyli wyposażenie turystyczne.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej