„Koordynacja europejskich systemów zabezpieczenia społecznego” - pod takim hasłem odbędzie się dziś konferencja w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jej organizatorami są oddział ZUS w Toruniu i szkoła o. Rydzyka.

ZUS i katolicka nauka społeczna

Zakład nie chwali się konferencją. „Wyborcza” dotarła do wewnętrznej korespondencji e-mailowej o tym szkoleniu, które toruński ZUS rozesłał do wszystkich 43 swoich oddziałów.

W e-mailu jest załącznik, na karcie uczestnika widnieje numer konta szkoły o. Rydzyka, na które należy wpłacić 120 zł. Dalej proponuje się nocleg w hotelu akademickim szkoły. Ceny nie ma. Ustaliliśmy, że za „jedynkę” trzeba zapłacić 80 zł, a za miejsce w pokoju trzyosobowym 69 zł.

Konferencję otwierać będą prezes ZUS Gertruda Uścińska i rektor WSKSiM o. Zdzisław Klafka. Będzie msza (udział nieobowiązkowy) i wykład księdza prof. Pawła Bortkiewicza z toruńskiej szkoły. Tytuł: „Koncepcja społeczeństwa i państwa w katolickiej nauce społecznej jako kontekst problemu ubezpieczeń społecznych”.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej