Promocja PolRegio (marka Przewozów Regionalnych) będzie obowiązywała w sobotę 7 października, kiedy kościoły w 10 województwach organizują tzw. „Różaniec do granic”. Uczestnicy mają się spotkać i modlić łącznie w 320 kościołach położonych wzdłuż polskiej granicy, a także na lotniskach: na Okęciu, w Katowicach i Poznaniu. Modlitwa będzie w sprawie ratowania Polski i świata.

Modlitwa za granice

– Ostatnie wydarzenia w kraju jeszcze wyraźniej uzmysławiają nam, że potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju – tłumaczy Maciej Bodasiński z fundacji Solo Dios Basta, która jest organizatorem wydarzenia. W TV Republika Bodasiński przekonywał, że chodzi o zagrożenie ze strony Rosji i zagrożenie tym, że do Europy wchodzi „nowa, bardzo silna cywilizacja".

Ambasadorami „Różańca do granic" są m.in.: Cezary Pazura, Jerzy Zelnik, Dominika Figurska, Ewa Ziętek, Dariusz Kowalski, Marcin Mroczek, Przemysław Babiarz, Katarzyna Olubińska, Krzysztof Ziemiec, Antek Smykiewicz, Wojciech Modest Amaro i o. Benedykt Pączka.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej