Kary dotyczą zdarzeń z 25. i 26. kolejki rozgrywek. Lechia została ukarana za transparent: „Sodomici, pedały i pedofile z LGBT – łapy precz od naszych dzieci!” – który 11 marca wisiał na trybunie w meczu z Wisłą Płock. Został usunięty po półgodzinie.

Kibole Śląska przyjechali do Warszawy na mecz z Legią (16 marca) z flagą z hasłem: „Zawsze i wszędzie pedalstwo, pedofilia, dewiacja tępione będzie”, a podczas spotkania Zagłębia z Arką Gdynia 17 marca można było przeczytać, że „Lubin i Gdynia przeciwko zboczeńcom” (obok przekreślonego skrótu LGBT).

Komisja Ligi rozstrzyga w kwestiach dyscyplinarnych związanych z rozgrywkami i klubami biorącymi w nich udział. W środowym komunikacie podkreśliła, że kara dotyczy transparentów z trybun. – Zgodnie z uchwałami Polskiego Związku Piłki Nożnej karom dyscyplinarnym podlega eksponowanie treści o charakterze pogardliwym, rażąco nieetycznym lub dyskryminacyjnym. (...) Tego typu zachowania nie przystoją nikomu, a wpływają negatywnie na wizerunek rozgrywek organizowanych przez ekstraklasę oraz całej polskiej piłki nożnej – powiedział przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej