W eliminacjach Euro 2020 Polska zmierzy się z Austrią, Słowenią, Macedonią, Izraelem i Łotwą. Dzień przed meczem w Wiedniu Jerzy Brzęczek mówił o:

Rywalu

Lata gry w Austrii [Brzęczek występował w lidze austriackiej blisko dekadę] wspominam z wielkim sentymentem. W czwartek przeszłość będzie jednak nieważna. Pełno w niej piłkarzy grających w Bundeslidze. Wiemy, jak silną drużyną jest Austria. Ich największe zalety to determinacja, zaangażowanie, wola walki, świetne przygotowanie fizyczne. Same umiejętności nie wystarczą, by wywieźć z Wiednia punkty. Na własnym stadionie Austriacy dostają skrzydeł. W ostatnim czasie zrobili duży postęp, uważam, że to silniejsza drużyna, niż komentatorzy myśleli po losowaniu.

Reprezentacji Polski

Tak, mamy lepszą drużynę niż przed mundialem. Decydujące będzie to, czy pokażemy to już w czwartek. Nie jesteśmy zadowoleni z tego, co działo się w 2018 r., z porażki w Rosji. Jesienne mecze pokazały jednak, że mamy potencjał. Naszym największym wyzwaniem jest przełożenie tego, co piłkarze reprezentują w klubach, na reprezentację.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej