Włoska drużyna łatwo rozprawiła się z Austriakami. Pierwsze dwa gole wbiła w pierwszej połowie, a jednego z nich zdobył Arkadiusz Milik. W 10. minucie akcję rozpoczął inny polski piłkarz Piotr Zieliński, podał on do Belga Driesa Mertensa, a ten dostrzegł Milika. Padł gol, który rozpoczął strzelanie w Neapolu. Kolejną bramkę zdobył Hiszpan Fabian Ruiz, a trzeci gol był samobójczy.

Liga Europy - wyniki 1/8 finału

To najwyższa wygrana w w tej rundzie Ligi Europy. Równie wysoko Chelsea Londyn pokonała Dynamo Kijów. Niespodzianką jest za to przegrana Arsenalu Londyn we Francji. Prowadził on bowiem 1:0 po szybkim golu Nigeryjczyka Alexa Iwobiego. Stade Rennes zwyciężyło jednak 3:1, a Anglicy kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Greka Sokratisa Papastathopoulosa.

Rewelacja tych rozgrywek, czeski zespół Slavia Praga, dwukrotnie wyrównywała w meczu z Sevillą FC i ostatecznie wywiozła z Hiszpanii bardzo cenny remis 2:2. Prowadzone przez byłego trenera Lecha Poznań Nenada Bjelicę zagrzebskie Dinamo wygrało natomiast 1:0 z Benficą Lizbona. Gola zdobył Bruno Petković z rzutu karnego.