– Podpis Canelo wstrząśnie światem – powiedział brytyjski promotor Eddie Hearn. Jeżeli miał na myśli świat boksu, to ma rację. Kontrakt Meksykanina oznacza rewolucję w sposobie pokazywania walk bokserskich. Największe pojedynki świata będą transmitowane w internecie.

DAZN to streamingowy serwis internetowy, który powstał w 2015 r. w Londynie. Właścicielem platformy jest grupa Perform, a głównym udziałowcem Len Blavatnik, urodzony w Odessie multimiliarder, który wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1978 r. Skończył MBA na Harvardzie, w latach 80. założył firmę Access Industries i według „Forbesa” jest obecnie 48. najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem wycenianym na 20,2 mld dol.

Platforma oferuje ponad 8 tys. wydarzeń sportowych rocznie – od piłki nożnej (ligi hiszpańskiej, niemieckiej i włoskiej) po NBA, baseball i Formułę 1. Od tego sezonu transmituje też Ligę Mistrzów i Ligę Europy, ale tylko w Niemczech, Austrii, Japonii i Kanadzie. Bo DAZN dostępny jest na razie jedynie w kilku krajach.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej