Zapraszamy na spotkanie wokół biografii Tomka Mackiewicza

23 stycznia 2019 roku, o godz. 19.00 do Centrum Premier Czerska 8/10, w  Warszawie odbędzie się spotkanie z autorem biografii "Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza". Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji na stronie biletycjg24.pl lub zgłoszenie telefoniczne pod numerem 22 555 54 55

W maju napisała do Niego list: „Krok po kroku pamięć się budzi, wypełnia i znajduje słowa dla uczuć. Zapełniając strony, posuwam się we mgle, która się rozjaśnia. Tomek mnie nie opuszcza, ani Nanga, ani emocje przeżyte tam z nim, a potem bez niego. Kiedy jestem sama, przychodzą mi na myśl jednocześnie tysiące słów… Może ich potęga złagodzi ból… Myślę cały czas o tym, jak żył, o jego sposobie na życie, jego miłości do Nangi…”

Nie wiadomo, dlaczego Tomasz Mackiewicz zakochał się akurat w tej górze. Atakował ją zimą z oszczędności, pozwolenie od władz pakistańskich na wyprawę o tej porze roku było trzydzieści razy tańsze niż latem. Mackiewicz wspinał się stylem alpejskim, czyli małą grupą, szybko, bez zakładania obozów, bez użycia butli z tlenem, dźwigając cały potrzebny sprzęt na swoich plecach. W ten sposób właśnie on i Elizabeth weszli na szczyt Nangi 25 stycznia 2018 roku. Dla niego to była siódma próba, dla niej czwarta.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej