Biegi narciarskie. Charlotte Kalla ze złotem, Justyna Kowalczyk 17.

Pierwszą złotą medalistką z Pjongczangu została Charlotte Kalla. Szwedka pewnie wygrała bieg łączony na 15 km, wyprzedzając Norweżkę Marit Bjoergen i Finkę Kristę Pärmäkoski.

Kowalczyk na półmetku była dziesiąta, ale w drugiej części dystansu osłabła i metę minęła jako 17. – To nie jest szczyt moich marzeń, ale trzeba je przyjąć przed najważniejszymi startami w sprincie i biegu na 30 km klasykiem – powiedziała Kowalczyk po biegu.

Biatlon. Rozczarowanie po starcie Polek w sprincie

Niemka Laura Dahlmeier wygrała sprint, pierwszą biatlonową konkurencję igrzysk w Pjongczangu. Wyprzedziła o 24,2 s Norweżkę Marte Olsbu i o 25,8 s Czeszkę Veronikę Vitkovą.

Polki rozczarowały. Na razie nic nie wskazuje na to, by trafiły z formą. Krystyna Guzik (jedno pudło) była 28., Weronika Nowakowska (dwa) – 34., Monika Hojnisz (trzy) – 45., a Magdalena Gwizdoń (trzy) – 56. Wszystkie zakwalifikowały się do wtorkowego biegu pościgowego, ale trudno im będzie w nim walczyć o czołowe lokaty, bo ich straty do najlepszych wynoszą od 1,5 do 2,5 minuty.