Temat dnia.  Echa afery KNF. Nowym szefem będzie człowiek Morawieckiego?

Dzień po tym, jak ujawniliśmy, że szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski złożył korupcyjną propozycję Leszkowi Czarneckiemu, co zakończyło się dymisją, pojawiają się pierwsze przymiarki, kto mógłby go zastąpić. Wiele wskazuje na to, że będzie to człowiek premiera Morawieckiego - Rafał Antczak. Jakiś czas temu Morawiecki - jeszcze jako wicepremier - proponował go na szefa Giełdy Papierów Wartościowych. Ten plan zakończył się fiaskiem. Teraz powinno pójść łatwiej.

Premier Morawiecki na posiedzeniu rząduPremier Morawiecki na posiedzeniu rządu Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Nie przegap.

Zdarzyło się 14 listopada. Dziś 70. urodziny obchodzi Michael Dobbs, autor trylogii "House of Cards", na podstawie której powstał znany na całym świecie serial Netflixa. Jubilatowi życzymy wszystkiego dobrego, a Wam przypominamy wywiad, który przeprowadziliśmy z Dobbsem w 2015 roku

Michael DobbsMichael Dobbs Fot. JIM PASCOE

Na podniesienie ciśnienia zamiast kawy. Prokuratura w Gliwicach umorzyła śledztwo w sprawie lekarzy, którzy 24-letniej kobiecie wycięli zdrowy żołądek, śledzionę i część przełyku. - Nie popełnili błędu, bo bazowali na sfałszowanej przez pacjentkę wiarygodnej dokumentacji, z której wynikało, że cierpi na zaawansowanego raka. Szybka operacja miała ratować jej życie - stwierdzili prokuratorzy. Co sądzicie o takiej decyzji?

Na uspokojenie zamiast melisy. Chcesz, by żyło Ci się lepiej? Wcale nie potrzeba do tego wielkich inicjatyw. Zdradzamy 10 małych rzeczy, które w istotny sposób mogą poprawić każdy kolejny dzień.

Dobrego dnia, znajdź chociaż 15 minut na przyjemności

TOMASZ PIETRZYK

Ten newsletter przygotował dla Ciebie Tomasz Szuchta. Daj znać, co sądzisz na tomszu@wroclaw.agora.pl

***

Chcesz wiedzieć więcej i mieć dostęp do wszystkiego? Sięgnij po prenumeratę „Wyborczej”. Są z nami już ponad 133 tys. osób!

Bądźmy w kontakcie – listy@wyborcza.pl i spotkajmy na Wyborcza.pl