Rozmowy na następne 30-lecie

To czwarty wywiad w cyklu „Magazynu Świątecznego” „Rozmowy na następne 30-lecie”. 4 czerwca III RP obchodziła 30. urodziny. W październiku czekają nas najważniejsze wybory od tamtych, częściowo wolnych, pierwszych w bloku wschodnim. Na lata zadecydują o kierunku, w jakim podąży Polska, Europa Środkowo-Wschodnia, a co za tym idzie - Unia. Co nam - w domach, pracy i kraju - przez te 30 lat się udało, a co nie? Kim byliśmy wtedy, kim jesteśmy dziś, kim będziemy za 30 lat? Jakiej Polski i jakich nas chcemy w przyszłości?

O tym wszystkim porozmawiamy z 30 ważnymi dla minionych trzech dekad postaciami polskiej kultury. Zaczęliśmy od rozmów z Joanną Szczepkowską, Andrzejem Stasiukiem i Zbigniewem Preisnerem.

Za tydzień - Cool Kids of Death.

Z DOMINIKĄ „NIKĄ” DOMCZYK ROZMAWIA JAREK SZUBRYCHT

„Jestem wtedy, kiedy krzyczę” - przedstawiała się Nika, wokalistka grupy Post Regiment, na wydanym w 1996 r. albumie „Czarzły”. Na listach przebojów królował „Orła cień” Varius Manx, Blenders radośnie pokpiwali z czarnego ciągnika o pojemności dwa czterysta, a Kasia Kowalska proponowała „Coś optymistycznego”. Bo to rzeczywiście był czas pełen optymizmu. Polska się rozwijała, nabierała kolorów, piękniała.

Pozostało 89% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej