5. Festiwal Katowice Kultura Natura „Kobieta” (10-19 maja) Kobiety w czołówce

5. Festiwal Katowice Kultura Natura, który odbywa się w siedzibie NOSPR, będzie poświęcony kobiecie i kobiecości. Tymczasem Ewa Bogusz-Moore, dyrektor naczelna i programowa NOSPR, właśnie wprowadziła tę instytucję do elitarnego klubu zrzeszającego najważniejsze sale koncertowe w Europie.

Anna S. Dębowska: Od września ubiegłego roku jest pani dyrektor naczelną i programową Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach i oto pierwsza za pani rządów edycja festiwalu Katowice Kultura Natura nosi tytuł „Kobieta”.

Ewa Bogusz-Moore: Temat zaproponowali już wcześniej moi poprzednicy - Joanna Wnuk-Nazarowa, była dyrektor NOSPR, i dyrektor artystyczny festiwalu Alexander Liebreich, którzy zaplanowali dwa koncerty z udziałem NOSPR. Reszta programu, czyli jakieś 80 proc., jest mojego autorstwa, w tym udział takich gwiazd, jak Dame Sarah Connolly, Viktoria Mullova, Philharmonia Orchestra i Jerusalem Quartet. To już piąta edycja Kultury Natury. Festiwal od początku był poświęcony sprawom najbardziej istotnym, pokazywanym przez pryzmat muzyki. Po zagadnieniach związanych z duchowością czy ekologią przyszedł czas na kobiecość.

Pozostało 80% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej