Paweł Domagała – ur. w 1984 we Wrocławiu, dorastał w Radomiu, Akademię Teatralną kończył w Warszawie. Gra w serialach (m.in. „O mnie się nie martw” w TVP, „Druga szansa” w TVN, „Powiedz tak!” w Polsacie) i filmach („Wkręceni”, „Gotowi na wszystko. Exterminator”, „Serce nie sługa”). Wspólnie z producentem Łukaszem Borowieckim nagrywa piosenki, których powodzenie zawstydza gwiazdy polskiej muzyki pop. Właśnie ukazuje się drugi album Domagały, zatytułowany „1984”. Jego żoną jest aktorka Zuzanna Grabowska, córka aktora Andrzeja Grabowskiego. Mają dwie córki.

Jarek Szubrycht: Jesień to w branży muzycznej wydawnicze żniwa. Znani i lubiani muzycy rywalizują o względy fanów i na pewno się nie spodziewali, że nóż w ich kolektywne plecy wbije ktoś spoza środowiska.

Paweł Domagała: „Opowiem ci o mnie”, pierwszą płytę, też wydaliśmy w listopadzie, w 2016 r. Ludzie mówili wtedy, że nasza muzyka nie znajdzie w Polsce odbiorców, ale nie kalkulowaliśmy, bo robimy to z pasji. Płyta jest już platynowa [czyli sprzedało się ponad 30 tys. egzemplarzy].

Pozostało 91% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej