Zegler ma korzenie kolumbijskie, irlandzkie i polskie. Cytowana przez magazyn "The Hollywood Reporter" podkreśla, że cieszy się, że zagra bohaterkę tak ważną dla Amerykanów latynoskiego pochodzenia. Zdjęcia do filmu Stevena Spielberga zaczną się latem.

Serca speców od castingu podbiła wykonaniem piosenek „Tonight” i „Me Siento Hermosa” z „West Side Story”. Teraz będzie mogła je zaśpiewać na dużym ekranie. Będzie to pierwsza filmowa rola nastolatki. Do tej pory dziewczyna montowała i publikowała własne filmy na cieszącym się popularnością kanale na serwisie YouTubie. 

W filmie Spielberga zagrają też Ansel Elgort („Gwiazd naszych wina”, „Baby Driver”) i Rita Moreno, która w obsypanej nagrodami filmowej adaptacji z 1961 r. zagrała Anitę, a w filmie Spielberga ma się wcielić w zupełnie nową postać.

„West Side Story” wersja Spielberga

„West Side Story” to jeden z najsłynniejszych broadwayowskich musicali. Po raz pierwszy wystawiono go w 1957 r. Był tak wielkim sukcesem, że Hollywood zrobiło swoją wersję z Natalie Wood i Richardem Beymere w rolach głównych. Musical w reżyserii Roberta Wise'a i Jerome Robbinsa zdobył 10 Oscarów, w tym dla najlepszego filmu i najlepszej aktorki drugoplanowej Rity Moreno.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej