W Ameryce Wielki Brat już patrzy. FBI czyta e-maile i wie, gdzie jesteś

powrót do artykułu
Mariusz Zawadzki
04.12.2012 01:00 , aktualizacja 05.12.2012 15:42
Operator AT&T przyznał, że dostał od FBI i policji 181 tys. próśb o ujawnienie danych klientów i spełnił 99 proc. z nich,
za co otrzymał 8,2 mln dol.

Fot. CHRIS GARDNER ASSOCIATED PRESS

Operator AT&T przyznał, że dostał od FBI i policji 181 tys. próśb o ujawnienie danych klientów i spełnił 99 proc. z nich, za co otrzymał 8,2 mln dol.
 • Operator AT&T przyznał, że dostał od FBI i policji 181 tys. próśb o ujawnienie danych klientów i spełnił 99 proc. z nich,
za co otrzymał 8,2 mln dol. - miniatura
 • Urządzenia służące do podsłuchiwania - miniatura
 • Serwery - miniatura

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (19)
Zaloguj się
 • vicepremier

  Oceniono 41 razy 33

  U nas nie będzie tak samo, tylko już tak jest - od dawna, a będzie jeszcze gorzej. Przecież już dawno, zwłaszcza po 11-9-20101- nasze przepisy nakazywały operatorom telekomunikacyjnym i specsłużbom podsłuchiwać i nagrywać rozmowy, SMS, e-maile, historie odwiedzanych stron, teksty wpisywane w wyszukiwarkach, blogi, śledzić witryny i portale tworzone przez różne osoby i instytucje. Mało tego, te dane należało ponoć archiwizować na koszt operatora przez 5 lat. Chyba trochę zelżało niedawno i ponoć już tylko 2 lata muszą owi operatorzy archiwizować wszystkie możliwe dane po nasi naszych poczynaniach, w sieci publicznej i w życiu prywatnym/publicznym. Ciekawe, czy w Urzędach pocztowo Telekomunikacyjnych, nadal są te pokoje z "gumowym okiem i uchem", do "badania" listów, paczek? Ileż to banknotów z portretem prezydenta USA, albo marek - przepadło w dawnych czasach, z listów od polonusów do rodaków, w tych pokojach?

 • najpiekniejszeimienaswiecie

  Oceniono 43 razy 29

  Tu na forum tez nie jest lepiej . Popularne komentarze szybko znikają, mimo ,że internauta nie złamał regulaminu . Małymi kroczkami będzie to samo i u nas! T o jest właśnie ''przedsmak '' tego co ma nastąpić.

 • potykacz

  Oceniono 24 razy 22

  Kilka miesięcy temu przeczytałem na forum anegdotę dotyczącą demokracji. Prezydent Roosvelt (chyba) określił różnicę między demokracją a wolnością. Otóż "demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki rozmawiają z owcą o obiedzie, a wolność wtedy, gdy owca uzbrojona jest po zęby". Coś w tym jest skoro istnieją grupy uprzywilejowane i jakoś dziwnie się składa, że są to przeważnie" znajomi i krewni królika", tj grupy którym "wielki brat" zabezpiecza dupy.Jest to o tyle istotne, że inwigilacja dotyczy w przeważającej części zwykłego "kowalskiego" w imię jego dobra tzn aby uchronić cymbała przed nieprzemyślanym krokiem ( w pełnym tego słowa zakresie) który w różny sposób mógłby zagrozić jemu a przede wszystkim grupom chronionym. Już tylko chwila a nad światem zapanuje "Sędzia Dreed". I ciekawe, jak łatwo demokrację w imię wyższych celów można zamienić w zamordyzm. I wtedy zapanuje prawdziwa demokracja globalna która wraz z globalnym rynkiem wreszcie da odetchnąć piersią globalnemu kapitalizmowi. W imię demokracji.

 • jimir

  Oceniono 33 razy 21

  No to u Nas bedzie tak samo !
  Przecież My wzorujemy sie na amerykańskiej demokracji, podobno modelowej dla Świata !
  Pomyślcie sobie ilu w Polsce jest takich Kaminskich, Ziobrów, agentów Tomków Kaczyńskich ?
  Strach pomyśleć !

 • qniaczek

  Oceniono 19 razy 15

  Chyba odkurzę swoją starą 3310. Nie ma BT oraz łatwo mozna zmienić IMEI

 • wrd6611

  Oceniono 14 razy 14

  Nie pisac durnych sms-ow i emajlow. Mozna sie spotkac i pogadac.

 • robert6_666666

  Oceniono 33 razy 7

  straszna ta Ameryka,
  nie dziw, ze ludzie sie topia na tratwach zeby sie stamtad wyrwac na Kube, i ze oplacaja sie mafii zeby wydostac sie do Chin albo Korei Polnocnej

 • jagger2009

  Oceniono 5 razy 5

  musi dzialac aby nie wypuscic tytulu supermocarstwa wiec wszystkie chwyty (niedemokratyczne) dozwolone ale obojetnie co nie wymysli wielki brat przyjdzie czas ze inne panstwo przejmie role supermocarstwa a czyz nie byloby pieknie gdyby:
  Imagine there's no heaven
  It's easy if you try
  No hell below us
  Above us only sky
  Imagine all the people living for today

  Imagine there's no countries
  It isn't hard to do
  Nothing to kill or die for
  And no religion too
  Imagine all the people living life in peace

  You, you may say
  I'm a dreamer, but I'm not the only one
  I hope some day you'll join us
  And the world will be as one

 • 4tosiek10

  Oceniono 9 razy 3

  Zawadzki, napisales wreszcie troche prawdy. To twoj idol niejaki Barak Obama prowadzi USA w kierunku panstwa totalitarnego - USSA. On chce kontrolowac absolutnie wszystko i zniewolic amerykanow. Szkoda zes nie napisal tego wczesniej przed wyborami. Niedlugo doszlusuje do grupy Lenin, Stanlin, Mao, Marks i Engels.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX