4/24
zamknij < >

Jesteśmy Europą czy "moja chata z kraja"?

Zdjęcie numer 4 w galerii - Jesteśmy Europą czy

Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Warszawa, ambasada Francji. Tysiące zniczy zapłonęło w hołdzie ofiarom zamachów w Paryżu
 • Zdjęcie numer 1 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 2 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 3 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 4 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 5 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 6 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 7 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 8 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 9 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 10 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 11 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 12 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 13 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 14 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 15 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 16 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 17 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 18 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 19 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 20 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 21 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 22 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 23 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
 • Zdjęcie numer 24 w galerii Jesteśmy Europą czy &#034;moja chata z kraja&#034;?
Komentarze
To nieprawda że Europa Środkowa jest niesolidarna z Zachodnią. W znakomitej większości nie chcemy rozsadzać UE, likwidować Schengen. Cenimy UE i chcemy by trwała. Natomiast uważamy że to co robią lewackie rządy niektórych zachodnich państw to właśnie niszczenie Europy. Bo czymże jeśli nie niszczeniem Europy jest sporwadzanie tutaj setek tysięcy muzułmańskich barbarzyńców? My do tego ręki nie przyłożymy. My na to nie pozwolimy. Niemcy mają problem z milionem nielegalnych imigrantów, bo sami go na siebie sprowadzili. Chcą pomocy? Proszę bardzo Polska może wysłać samoloty transportowe żeby tę muzułmańską bandę z Niemiec wywieźć na Bliski Wschód. Na to na pewno polskie społeczeństwo się zgodzi. Ale do Polski ich sprowadzać nie będziemy bo to niszczenie Polski i niszczenie Europy a na to zgody nie ma!
już oceniałe(a)ś
269
72
@curious Wymień te "lewackie" rządy. Merkel jest chadekiem, czyli prawicą. Hollande sprawuje urząd od niedawna, wcześniej rządzili we Francji przez 15 lat konserwatywni republikanie i tak można by wymieniać. To co nazywasz lewactwem to po prostu nasza europejska współczesna cywilizacja oparta na prawach człowieka. Bez niej Europa nie będzie Europą.
już oceniałe(a)ś
44
15
@z_mazur też nie wiem co oni mają z tym "lewakami". Jedni z najbardziej liberalnych (obyczajowo) "lewaków" w Europie rządzą na ten moment w Czechach i na Słowacji, których to stosunek do uchodźców jest przecież wzorem dla naszej prawicy. Najśmieszniejsze jest nazywanie przez tą "elitę" kogokolwiek barbarzyńcami :).
już oceniałe(a)ś
28
8
@curious Dodałbym jeszcze to że my jesteśmy jak najbadziej solidarni z Ukrainą gdzie mamy 50tys ofiar a tymczasem Zachód robi Nord Stream i ściska się z Putinem. 150 ofiar dżihadystków to nawet mniej niż zginęło w zestrzelonym przez ruSSkich samolocie.
już oceniałe(a)ś
17
10
@curious Tak bardzo kochasz Polskę, że aż ignorujesz polską interpunkcję. Tylko niedouczone grzyby mogą snuć bzdury o "lewakach", "setkach tysięcy barbarzyńców" i inne chore teorie, których elementem wspólnym jest wrzucanie wszystkiego do jednego wora.
już oceniałe(a)ś
23
15
@zawierucha Ależ dostrzeż proszę, że curious, w przeciwieństwie do zezwierzęconych Kukizów i Waszczaków, usiłował swe idee ubrać w ładne słowa i logiczną argumentację. Pochwal go za to, warto. Nie cała "pławica pałlamentałna" sili się na udawanie chrześcijan i cywilizowanych ludzi. Zwykle plotą o dziczy, lewakach, używają obelg i używają argumentu "wszyscy wiedzą".
już oceniałe(a)ś
14
5
@z_mazur bez znaczenia czy lewacka czy prawacka, czy środkowo-malinowa, jak zwał tak zwał to tylko nieistotne przymiotniki, istotne, że polityka imigracyjna rządu Merkel jest po prostu debilna. I ten jeden ostatni przymiotnik akurat jest istotny. Żeby zaprosić do UE całą biedę świata, to trzeba nie mieć mózgu (na status uchodźcy w Euroazji i Afryce 'załapuje sie' 60 mln ludzi, a wiadomo że przyjdą na zaproszenie Angeli wszyscy biedni, którzy dojdą do Europy, a nie tylko uchodźcy. Co za sztuka powiedzieć na granicy : "zgubiłem dokumenty, jestem z Syrii", i niech potem urzędnik unijny przez rok albo dwa to sprawdza... Na razie przyszedł niecały milion i UE jest w panice. A mogą przyjść dziesiątki milionów i będą przychodzić.). Zgadzam się z @corious - to co robi Merkel to jest rozwalanie UE. To paradoksalne, że UE rozleci się nie przez jakichś eurosceptyków takich jak Korwin, LePen czy Farage, ale przez debilnych euroentuzjastów, takich jak Merkel i Shulz.
już oceniałe(a)ś
19
5
Bardzo mądry tekst, jasno daje do zrozumienia że narodowość poszczególnych krajów powinna przestać istnieć, doktryna multi-kulti powinna stać się głowną w całej Europie, a na każdej ulicy w kazdym Europejskim mieście powinno być... tęczowo i kolorowo. Taki tęczowy i kolorowy świat nam malujecie. A co jest wg was problemem? Brak solidarności !!! Tzn Polska także powinna przyjąć tak powiedzmy ze 10 mln muzułmanów i kolorowych. Sponsorować ich, potem rozwalić ustroje autokratyczne na południowy wschód od UE, też kraść rope i pozostawić te kraje w chaosie, po to by mogły urosnąć w siłe grupy islamistyczne, apotem zmagać się z tym terrorem? Czyli Polska powinna kopiować ruchy Francji i USA bo słuszną drogą jest powielać zachowania, strategie i mechanizmy, bez żadnego myślenia, nawet jesli już udowodniono że droga skrajnie lewackiego multi-kulti to droga do samodestrukcji? Chcecie zatem abyśmy powtarzali błędy Francji, a potem pomagali zwalczać ich skutki? Może lepiej wyciągać wnioski, realizować swoją politykę i błędów nie powielać. Uczyć się na nich. Jesli Francja chce pomocy, powinna zacząć od zrozumienia na czym polegają jej błędy, bo nagle się okaże że oczekuje pomocy jedynie w utrzymywaniu doktryn, któe okazały się niewypałem, i prowadzą do samo-destrukcji Francji. Innymi słowy - chcecie byśmy pomagali samobójcom robiąc pentelką, podstawiając stołek i zawieszając stryczek? To niemoralne - powinniśmy pomóc Francji przez uświadomienie jej że 10 mln nie do końca zasymilowanych muzułmanów to takze spore zagrożenie dla kraju,
już oceniałe(a)ś
242
48
@wrb.gazeta Misiu PISiu, naucz się liczyć. 7 tysięcy to nie 10 milionów. Prawactwo tak ci dolega?
już oceniałe(a)ś
3
7
Europejska solidarność nazywa się Nord Stream 2
już oceniałe(a)ś
239
38
@2bogaty-wienc-mondry W który to projekt zaangażowane są Niemcy i Francja. Ta ostatnia właśnie targuje się o zwiększenie swoich udziałów.
już oceniałe(a)ś
60
8
@2bogaty-wienc-mondry A 61,4mld euro transferów? A finansowanie dla 120tys studentów, którzy wyjechali na Erasmusa? A tańszy roaming, dofinansowania dla rolników i cała pomoc, którą otrzymaliśmy? To, jak rozumiem, jako Chrystusowi Europy się nam "należało". Ale zbliżamy się do momentu, kiedy trzeba coś dać od siebie, więc nagle okazuje się, że jednak już nam z Europą nie po drodze.
już oceniałe(a)ś
27
20
@koniec-kropka-stop Masz poniekąd rację ale jednak gdyby ktoś Ci kazał skoczyć z okna bo Ci pomógł wcześniej to byś skoczył?
już oceniałe(a)ś
16
6
@koniec-kropka-stop Przyznawane środki z UE nie były warunkowane przyjmowaniem uchodźców, a środki te są rozliczane zgodnie z zasadami ujętymi w konkretnym porozumieniu. Czy za np. 10km dróg mamy obowiązek przyjąć 10 lub 100 uchodźców? No chyba że PO podpisała jakieś zobowiązanie. Zaproszenie przez Niemców wszystkich uchodźców można porównać do tego, gdyby Sz.P. zrobił przyjęcie, a w przypadku braku miejsca żądał od sąsiada zza ściany przyjęcia części gości którzy się u Sz.P. w mieszkaniu nie mieszczą.
już oceniałe(a)ś
12
9
@nasza_droga_sic_gw ... po wcześniejszym dołożeniu się do kupna sąsiada mieszkania. Albo chociaż kanap.
już oceniałe(a)ś
5
2
Nie, to by było głupie (swoją drogą, skaczemy z tą osobą razem, nikt mi nie każe skakać samemu). Jestem jak najbardziej za kwestionowaniem dokładnej wartości kwot, za rozważaniem zamknięcia granic, jeśli tego wymaga bezpieczeństwo. Ale komentarz "2bogaty-wienc-mondry" sugerował, że Nord Stream zwalnia nas od jakiejkolwiek odpowiedzialności.
już oceniałe(a)ś
3
2
@koniec-kropka-stop Tak, Nord Stream 2 zwalnia nas z odpowiedzialności. Za Nord Stream 1, płaci Ukraina, Rosja nigdy by nie odważyła na wojnę w Donbasie, bo protest Zachodu byłby natychmiastowy. Za względnie tani gaz w Niemczech i Francji cywilizowani mieszkańcy tych krajów płacą niecywilizowaną krwią mieszkańców Ukrainy.
już oceniałe(a)ś
9
4
Francuzi interweniowali w RŚA, aby zabezpieczyć dostawy uranu.Niszczyli Libię dla ropy i złota.Podobnie działali w innych krajach dla zysku, dla siebie, a nie dla Europy.Czemu Polska ma uczestniczyć w wojnach kolonialnych Francji, czy USA?Czy mamy wszystkim robić "łaskę"?
już oceniałe(a)ś
118
29
@herbalworld Bo jesteśmy krajem, który ze względu na swoje położenie geograficzne jest nieuchronnie zdany na inne kraje. Nigdy nie będziemy wystarczająco silni by sami dać sobie radę na tej polanie, której nie sposób bronić.
już oceniałe(a)ś
24
12
@qaz11111 Szwajcaria czy Litwa badziej od nas potrzebuje ochrony I jakos sie nie pchaja na nie swoje wojny.
już oceniałe(a)ś
16
8
@lukkamin Szwajcaria? Przed kim?
już oceniałe(a)ś
9
2
Zapraszamy do jedności. Zapraszamy Niemcy, Francję, Szwecję abyśmy wszyscy jednym głosem krzyczeli: islam won z Europy! precz z islamskim najazdem!
już oceniałe(a)ś
82
36
Francuzi pomogli zamordować Kadafiego. Legalnego prezydenta, który wielokrotnie odwiedział ich kraj. To ich myśliwce zbombardowały konwój prezydencki. W rezultacie w Libii chyba ze 3 frakcje się tłuką teraz i jest całkowita demolka. To właśnie spowodowało napływ uzbrojonych fanatyków islamu do Mali i wojnę domową tamże. A teraz mają czelność chwalić się, że wysłali wojsko również do tego kraju!
@elemir Sarkozy nie chciał oddawać pieniędzy Kadafiemu. Obecnie Sarkozy bierze pożyczki od Putina, może go później też zbombarduje?
już oceniałe(a)ś
7
0
Oby nie doszło do tego, że budząc się w sobotę rano, włączysz komputer, czy telewizor, a na ekranie czy monitorze będzie informacja: "140 osób zginęło w wyniku wybuchu samochodu-pułapki w okolicach bramy brandenburskiej", a twoja reakcja: "Eeee tam nuda! Dwa dni temu coś podobnego bredzili o Mediolanie!"...
@mietekkowalski Może jeszcze być, że jak wybuchnie np. w Łodzi, też olejesz, bo mieszkasz np. w Pcimiu. Przywyknąć można do wielu rzeczy Nie my wypowiadaliśmy tę wojnę. Ani poprzednią i poprzednią, itd. Czy wtedy przez to mniej byliśmy w stanie wojny?
już oceniałe(a)ś
7
2
w niedziele pojechlam nad morze, 200 km od Paryza a tam atmosfera festiwalowa, spokoj i radosc zycia. nie podajemy sie!
@malpa z paryza to teraz pojedź na przedmieścia Paryża, albo Marsylii. Nie poddawaj się!
już oceniałe(a)ś
26
7
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka