2/4
zamknij < >

Ten atak na pewno zmieni Europę. Oto najważniejsze wyzwania po zamachach w Paryżu

Zdjęcie numer 2 w galerii - Ten atak na pewno zmieni Europę. Oto najważniejsze wyzwania po zamachach w Paryżu

Thibault Camus / AP (AP Photo/Thibault Camus)

Zamachy w Paryżu. Ofiary strzelaniny przy jednej z restauracji
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Ten atak na pewno zmieni Europę. Oto najważniejsze wyzwania po zamachach w Paryżu
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Ten atak na pewno zmieni Europę. Oto najważniejsze wyzwania po zamachach w Paryżu
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Ten atak na pewno zmieni Europę. Oto najważniejsze wyzwania po zamachach w Paryżu
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Ten atak na pewno zmieni Europę. Oto najważniejsze wyzwania po zamachach w Paryżu
Komentarze
Nie dla zamykania ludziom ust w komentarzach !!! Jeżeli nie są niegodne z prawem powinny być publikowane. Takiej cenzury za komuny nie było, Dlaczego spokojnie nie mogę napisać co myślę ? Bo to nie jest po linii politycznej GW ??
@timmerek Oczywiście żartujesz. Bo dobrze wiesz jaka była cenzura za komuny. Złe trafiłeś z memem tu za dużo jest inteligentnych ludzi nie łykną takich bzdur. A wolność słowa to nie wolność obrażania. Idź obrażać gdzie indziej jeśli twoja frustracja zmusza cię do tego. Ja np. takiej potrzeby nie czuje.
już oceniałe(a)ś
26
59
@tksiazek Nikogo w moich postaci nie obrazalem. Każdy miał status na +
już oceniałe(a)ś
24
7
@timmerek Z kogo? Z czego?
już oceniałe(a)ś
1
19
@tksiazek Dla mnie wsparta cenzurą poprawność polityczna Agory w sprawie uchodźców jest większą hańbą, niż bezczelne wspieranie biznesu outdorowego AMS, czy zejście do poziomu dziennikarskiego rynsztoka na portalu gazeta.pl. Uznanie, że czytelnicy nie mają prawa komentować, a mogą jedynie czytać słuszne, bo przefiltrowane i odpowiednio podane informacje o największym wyzwaniu ostatniego ćwierćwiecza jest tak radykalnym sprzeniewierzeniem się ideałom, na których wyrosła Gazeta Wyborcza, że jej misję można uznać ostatecznie za zakończoną w wyniku zbiorowego sku...enia się redakcji, z założycielami GW włącznie. Nie pojmuję, jak można było aż tak zbliżyć się do praktyk, które w młodości uważało się niemal za zbrodnicze.
już oceniałe(a)ś
72
8
@wmc-33 Równie dobrze mogłoby nie być komentarzy w ogóle. Po prostu tekst i tyle. Ew. Działać jak w Radiu Maryja. Informacyjnych portali masz dużo nie podoba ci się ten korzystaj z innego. Pytanie brzmi - chcesz komentować czy obrażać? Bo wolność słowa jak pisałem nie równa się wolności obrażania. Mnie tez się nie chciało patrzeć na zalew prawackich pomyj pełnych powielanych memów i prostackiego obrażania. Lubisz takie? Korzystaj z innych portali wszak jest wolność słowa.
już oceniałe(a)ś
10
36
@tksiazek I to ze GW nie pozwoliła obrażać i wylewać pomyj to akurat świadczy o tym ze jest wierna ideałom. Nie przypominam sobie by w środowiskach solidarnosciowych garażowo kimś czy obrażano. Coś ktoś mówił o "muslimach" "ciapatych" czy innych głupawych określeniach? Nie. Trudno. Muszę powtórzyć jeszcze raz aż prosty mem wryje się z głowy nawykłe do prostych memów. Wolność słowa to nie wolność obrażania. Teraz można powielać :)
już oceniałe(a)ś
12
35
@tksiazek Mnie bardziej od pomyj obraża cenzura - przynajmniej na portalu związanym z GW, od którego, mimo szczerych chęci, wciąż nie umiem się odzwyczaić. Może ty, jako miłośnik prawdy poprawnościowo zweryfikowanej powinieneś zwinąć manatki z portalu zbudowanego na walce o wolność słowa i przenieść się gdzie indziej? Komentarze wyrażające pogardę dla ludzi ze względu na narodowość, religię czy rasę można z poziomu administratora portalu kasować, co od lat jest codzienną praktyką tego portalu. Co ciekawe, jak za czasów sprzed pierwszej Solidarności, ingerencje cenzury nie są zaznaczane. Jeżeli następuje zalew komentarzy nie zawierających treści sprzecznych z elementarnymi zasadami przyzwoitości, a jedynie niezgodnych z poglądami redakcji, to może warto zastanowić się, co jest przyczyną takiej rozbieżności? Jeśli redakcja jest pewna swoich racji i siły swojego intelektu może z tymi komentarzami polemizować, ale widać nie jest, skoro woli wyłączyć komentarze narażając się na wściekłość starych, stałych czytelników. Wypędzając z portalu ludzi o poglądach odbiegających od jedynie słusznych i nazywając hurtowo wszystko, co nie "po linii" prawackimi pomyjami, stajesz się tylko lustrzanym odbiciem naziola, który uważa Michnika za żydowskiego zdrajcę i domaga się wygnania go z Polski. A do tego ani wypędzaniem, ani cenzurowanie psa z kulawą nogą przekonać się nie da. Można go tylko rozeźlić.
już oceniałe(a)ś
38
3
@tksiazek Na jakiej podstawie sądzisz że kogokolwiek obraziłem w swoich komentarzach ? Po prostu wyrazilem swoje zdanie. Niestety nie było ono po myśli GW. Odesłanie nas na inne portale jest nie na miejscu, niektórzy z nas w tym ją mają opłacone abonamentu i maja prawo do tego portalu jak Ty. Po prostu chcemy mieć prawo do innej wizji problemu imigrantów.
już oceniałe(a)ś
21
3
@timmerek będzie wojna religijna w Europie. Teraz decydujemy czy także na terenie naszego państwa.
już oceniałe(a)ś
16
6
@timmerek Stare: jaka jest roznica miedzy konstytycja RP a konstytucja USA? Konstutucja RP zapwenia wolnosc wypowiedzi, konstytucja US zapewnia wolnosc po wypowiedzi.
już oceniałe(a)ś
14
4
@rosencoff gwarantuje ci, u nas zaden katolik nie dotknie nawet ateisty tradycja Polski jest tolerancja
już oceniałe(a)ś
0
0
@timmerek Możesz napisać to co myślisz, ale niekoniecznie na forum GW. Podobnie na innych forach istnieją różne ograniczenia co do treści i formy wpisów. Możesz za to stworzyć swój blog lub własną stronę internetową (koszt żaden lub symboliczny) i pisać tam, co Ci się żywnie podoba. Bo tam będziesz sam gospodarzem, a tu jesteś gościem. A gospodarz ustanowił reguły. O cenzurze za komuny to musiałbyś trochę poczytać, zanim się wypowiesz na ten temat.
już oceniałe(a)ś
5
8
@wmc-33 Brawo, dokładnie tak samo myślę! Proszę, spisz te przemyślenia i wyślij jako list do Agory - pewnie nie opublikują, ale a nuż...
już oceniałe(a)ś
5
1
@kamyk_wj Ja w komunie byłem dorosłym człowiekiem i na temat cenzury mógłbym coś powiedzieć, m.in. pan Adam Michnik walczył o RÓŻNORODNOŚĆ OPINII, jesteśmy coś warci jak się różnimy, zacytuję ci słynne zdanie Woltera (podobno jego) -- "„Nie zgadzam się z tym, co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć." Jeżeli zabronimy dyskusji na forach to dyskusja przeniesie się na ulicę, wtedy GW zacznie rozpaczać nad upadkiem obyczajów, pozdrawiam.
już oceniałe(a)ś
2
0
@wmc-33 Gratuluję, wyraziłeś to co ja czuję, pozdrawiam.
już oceniałe(a)ś
1
1
@timmerek Wysłałem merytoryczne komentarze to kilku prawicowych gazet i żaden nie przeszedł. Odczepcie się od GW ze swoimi faszyzującymi podtekstami, które słusznie powinne pójść do kosza. Jezeli Gazeta Polska je filtruje to GW też ma prawo do swojej filtracji w końcu to ponoć demokracja i kazdy ma prawo redagować jak chce. Tak jak filtrują prawicowe środki przekazu to GW powinna zostać świętą z waszymi parszywymi tekstami. Wyżywajcie wasze frustracje w Gazecie Polskiej, która przyjmie was z otwartymi ramionami.
już oceniałe(a)ś
3
4
@timonlisa Nie zaglądam na portale prawicowych gazet, nie ma sensu, Wyborcza jest legendą, legendzie nie wolno się zniżać do poziomu prawicowych objszczymurków, nie wypada "filtrować", nie wypada się bać tematów niewygodnych, nie wypada. Pozdrawiam.
już oceniałe(a)ś
2
2
Całkowicie odizolować się od Bliskiego Wschodu. Tam obecnie toczą się wojny religijne w imieniu Allacha tam jak było w Europie podczas Wojny 30-letnie. Niech wyżynają, będzie ich nniej aż zmądrzeją może po 30 latach jak było w Europie. Bez techniki zachodniej powrócą do swojego uwielbianego średniowiecza i będzie wreszcie spokój. Głęboko wierzący Muzułmamin nie może tolerować demokracji, rozdziału polityki od religii a wszystkich innych powinien traktować gorzej, oszukiwać, mordować itd. tylko chrześcijanie i Zydzi mają taryfę ulgową ale muszą płacić podatki i mają ograniczone prawa obywatelskie. Islam to nędzne, beduińskie średniowiecze wymyślone przez w padającego w spirystyczne konwulsje Mahometa. To jest nieustające zagrożenie dla Europy.
@pl3744 prawie 8 milionów arabów/muzułmanów w Niemczech. nie można się odizolować od bliskiego wschodu, bo bliski wschód to jest nasza zachodnia granica. Przerażające? Pewnie.
już oceniałe(a)ś
16
5
@rosencoff więcej niż w Niemczech jest ich w Rosji. W Moskwie jest wiekszy odsetek muzułmanów niż w Paryżu. Miesiąc temu Putin otwierał z wielką pompą największy meczet w Europie. Jesteśmy w kleszczach. Jak w 1939 r!!! ;-)))
już oceniałe(a)ś
5
1
@m.a.r.i.o6 U Putina siedzą i będą siedzieć cicho, Rosjanie nie będą się z nimi PIER.....IĆ w tańcu, to nie są napływowi muzułmanie jak w Niemczech czy Francji lecz swojskie bo ruskie od wieków, wiedzą czym może skończyć się wkur....anie MIŚKA, już to przerabiali (Czeczenia).
już oceniałe(a)ś
5
1
Ja ją już pisałem nie rozumiem jednego. Jak najsilniejsze państwa świata nie mogą sobie poradzić z ludźmi których główną bronią jest kałach i Toyota? Pachnie to z daleka jakaś celową niechęcią załatwienia sprawy.
@tksiazek Bo oczywiście nie zauważyłeś, że Rosja walczy z syryjską opozycją, Turcja z Kurdami, a Amerykanie jak zwykle dzielnie walczą, choć na ogół w wyniku totalnego niezrozumienia sytuacji i kontekstu, wychodzi im to na opak.
już oceniałe(a)ś
9
2
@tksiazek Jesli sprzedawalbys kalachy i Toyoty, nie zadawalbys glupich pytan. :)
już oceniałe(a)ś
11
1
@tksiazek Pachnie to korespondencyjną wojną najsilniejszych państw między sobą o strefy wpływów. Tak jak wcześniej w Jugosławii, Wietnamie, Korei, wojnach Kozacko-Tatarskich, angielskim piractwie na Karaibach za Elżbiety I, itp. itd. Metoda stara jak świat, takie wojny "nie wprost" toczyło już Imperium Rzymskie i faraonowie. Ci z kałachem i Toyotą są tylko narzędziem, wygodnym bo zawsze można publicznie się ich wyprzeć, nawet czasami paru rozstrzelać żeby uspokoić opinię publiczną i nie grożącym otwartą wojną pomiędzy mocarstwami.
już oceniałe(a)ś
4
3
@tksiazek Twój, oraz komentarze poniżej przywracają mi wiarę w resztki inteligencji w narodzie.
już oceniałe(a)ś
0
0
Myślałem że żyje w kraju w którym każdy może się wypowiedzieć jeśli to nie jest sprzeczne z prawem. Jednak Kukiz i Korwin maja rację i dzięki wam zyskują popleczników.
@timmerek Nie wiem czy zauważyłeś ale właśnie się wypowiedziałeś.....
już oceniałe(a)ś
4
0
@m.a.r.i.o6 A ile godzin komentarze były blokowane w portalu "walczącym o wolność słowa"? Zauważyłeś?
już oceniałe(a)ś
3
2
@Grzegorz Węgorz komentarze czy ścieki? Bo to różnica.
już oceniałe(a)ś
3
2
@m.a.r.i.o6 Drogie Kazie, mylicie wolnosc wypowiedzi ze swoboda powiedzenia kazdej glupoty czy nieprawdy gdzie tylko dusza zapragnie. Pierwsze w Polsce jest, drugie nie do konca i pewnie w zbyt wielu miejscach dopuszczane. Korwin poza tym jak najbardziej pozwolilby jak sadze na moderacje komentarzy prywatnemu podmiotowi na swojej stronie tak jak ten podmiot chce
już oceniałe(a)ś
1
0
Francja dała ciała w sprawie agresji Rosji na Ukrainę, zatem gromko ogłosiła, że może być bezkarnie bita po pysku. Zresztą, nie po raz pierwszy w swej historii. Gdy grozi wojna, mądre państwo musi zademonstrować, że nie warto z nim zadzierać.
już oceniałe(a)ś
38
17
Francuzi, Niemcy, Brytyjczycy, Włosi czy Polacy powinni się tego nauczyć na pamięć jak pacierza i ciągle sobie to powtarzać -- " Muzułmanie mają przestrzegać rosyjskie prawo! Każdy przedstawiciel mniejszości, pochodzący z dowolnego miejsca na świecie, jeżeli chce żyć i pracować w Rosji , powinien mówić po rosyjsku, i przestrzegać rosyjskiego prawa. Jeśli muzułmanin woli prawo szariatu to radzimy mu, aby przeniósł się do tych krajów, miejsc gdzie szariat obowiązuje. Rosja nie potrzebują mniejszości muzułmańskich. To mniejszości potrzebują Rosji, a my nie będziemy tworzyć specjalnych przywilejów lub zmieniać nasze prawa zgodnie z ich życzeniami. Mogą krzyczeć głośno o "dyskryminacji." Nie będziemy tolerować braku szacunku dla naszego rosyjskiej kultury. Takie samobójstwo kulturowe ma miejsce w Ameryce, Anglii, Holandii i Francji, muzułmanie przechwycą władzę w tych krajach. Jeśli mamy przetrwać jako naród to Rosja nie pójdzie tą drogą. Rosyjskiego prawa i tradycji nie da się pogodzić z brakiem kultury i prymitywnych zwyczajów szariatu. A jeśli nasz szanowny ustawodawca uważa, że należy stworzyć nowe prawa, musi przede wszystkim mieć na uwadze interes Rosji, a należy pamiętać, że mniejszości muzułmańskie nie są rosyjskie". To przemówienie Putina nie jest ANTY IMIGRANCKIE, nie jest BEZDUSZNE, jest PRAGMATYCZNE i wysoce LOGICZNE -- wlazłeś do mojego domu to nie pierdż, nie siorbaj, nie dłub w nosie i odwal się od mojej żony a jak ci nie pasuje to zrywka !!! jak ci pasuje to witaj bracie!!! KONIEC.
@ziomekp.1 dodaj jeszcze, że Putin otwierał hucznie najwiekszy w Europie meczet. W samej Moskwie.
już oceniałe(a)ś
3
1
@m.a.r.i.o6 I co z tego? Wierz sobie w durszlak, w makaron, w Jahwe, w Buddę, w Mahometa, w sierotkę Marysię i diabli wiedzą w co jeszcze, wierz w co chcesz -- jest obszar wspólny, PAŃSTWO, są wartości uniwersalne (nie zabijaj, nie kradnij, nie rób krzywdy innym, itd.) jeżeli chcesz funkcjonować z resztą społeczeństwa masz się dostosować, nie chcesz to WYPIE...J (sorry za słownictwo, takiego zwrotu użył bodajże Burmistrz Roterdamu -muzułmanin- do swoich współbraci), pozdrawiam.
już oceniałe(a)ś
4
0
Rosja jest kandydatem na potężnego sojusznika? Naprawdę wierzy Pan, że Rosja będzie grała w drużynie, a nie tak jak zawsze, grając tylko o swoje? To jedno meganaiwne stwierdzenie dyskredytuje autora i całe jego rozważania.
@bendyks7 Prędzej pomoże Prawy Sektor, niż Putin.
już oceniałe(a)ś
5
8
@wmc-33 Putin już tam jest. A Prawy Sektor zajmuje się głownie. Demonstracjami na których wychwala się Banderę, podoba ci się to?
już oceniałe(a)ś
8
4
@bendyks7 Prawy sektor to agentura Putina. Każde dziecko na Ukrainie o tym wie......
już oceniałe(a)ś
5
3
@tksiazek Ale gdzie jest Putin? Na Ukrainie?
już oceniałe(a)ś
3
3
@m.a.r.i.o6 Tez. Ale rownież bombarduje IS. Popierasz Banderę?
już oceniałe(a)ś
3
3
@tksiazek Prawy Sektor mi się nie podoba, ale jeszcze bardziej nie podoba mi się Putin, który wyzwala Syrię tak, jak Stalin wyzwalał Polskę, a wcześniej chronił mniejszości i roztaczał opiekę nad krajami bałtyckimi.
już oceniałe(a)ś
6
3
@m.a.r.i.o6 To może Poroszenko tez? Jego cukierki w Rosji dobrze schodzą... Ech te teori spiskowe
już oceniałe(a)ś
1
3
@wmc-33 Czyli wolisz żeby tam dalej było państwo islamskie? To ja wole widzieć tam stabilny kraj gdzie dzieci chodzą do szkoły a kobiety nie są przedmiotami.
już oceniałe(a)ś
3
1
@tksiazek Masz nieznośną manierę przypisywania interlokutorowi poglądów, z którymi ty chcesz (umiesz) polemizować. Putin tam jest, ale z państwem islamskim nie walczy, a jeżeli, to najwyżej przy okazji. Bombarduje wrogów swojego sojusznika, krwawego zbrodniarza Baszszara al-Asada, który go nawet ostatnio odwiedzał na Kremlu. Jest oczywiste, że Putin nie walczy w Syrii o żaden pokój, tylko broni rosyjskich wpływów i interesów. Trudno mu się dziwić, ale to nie powód, żeby go popierać.
już oceniałe(a)ś
9
0
@tksiazek "Czyli wolisz żeby tam dalej było państwo islamskie? To ja wole widzieć tam stabilny kraj gdzie dzieci chodzą do szkoły a kobiety nie są przedmiotami." Dopiero teraz skojarzyłem, skąd znam ten tekst. Jak niektórzy jeszcze pamiętają, a inni wiedza z Internetu, dawno temu, za głębokiej komuny ZSRR najechał Afganistan. Nie wyglądało to dobrze od strony propagandowej, wiec władze PRL-u do uzasadnienia inwazji wybrały największą dziennikarską kanalię, jaką miały na podorędziu: towarzysza majora Górnickiego. Na jego tle Urban był miłym, empatycznym wesołkiem. Tenże Górnicki omal nie doprowadził mnie kiedyś do wyrzucenia telewizora przez okno, gdy uzasadniał sprawiedliwy charakter wojny rozpętanej przez Breżniewa mniej więcej tak - Może jestem eurocentryczny, ale trudno, bo nie podoba mi się, gdy trzynastoletnie dziewczynki są wydawane za mąż i cieszę się, że ktoś zdecydował się położyć temu kres. Tak wiec witam w twojej osobie nowe wcielenie najczarniejszego, najbardziej znienawidzonego reżimowego propagandzisty z czasów PRL.
już oceniałe(a)ś
4
2
@tksiazek Nie popieram Bandery bo to nie mój rodak. Obiektywnie patrząc to facet, który walczył o niepodległą Ukrainę, siedział całą wojnę w niewoli niemieckiej a jego dwaj bracia zginęli w Auschwitz a następnie sam zginął z rąk sowieckiego zamachowca jak najbardziej nadaje się na ukraińskiego bohatera. U nas to bu go jeszcze prymas beatyfikował. Każdy ma swoich bohaterów.
już oceniałe(a)ś
1
0
Obywatele Francji tak, a jakiej narodowości nie sprawdziliście ??
@rosencoff to tylko jedno słowo :) zamiast "obywatelstwa" to "narodowości" a jak dużo zmienia w przekazie. Pismacy gazety czasami sprawiają wrażenie jakby ściśle współpracowali z IS. Ciekawe jak się z tym czują po pracy, po godzinach. W pracy polecenie z góry, ok, wykonane. Ale prywatnie pewnie kac moralny jest, bo ciężko żyć że świadomością że działa się na szkodę.
już oceniałe(a)ś
6
1
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka