1/5
zamknij < >

Władza w rękach PiS. Od listopada prezes Kaczyński bierze pełną odpowiedzialność za kraj

Zdjęcie numer 1 w galerii - Władza w rękach PiS. Od listopada prezes Kaczyński bierze pełną odpowiedzialność za kraj

Czarek Sokolowski / AP (AP Photo/Czarek Sokolowski)

Wybory parlamentarne 2015. Jarosław Kaczyński na wieczorze wyborczym w sztabie PiS
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Władza w rękach PiS. Od listopada prezes Kaczyński bierze pełną odpowiedzialność za kraj
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Władza w rękach PiS. Od listopada prezes Kaczyński bierze pełną odpowiedzialność za kraj
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Władza w rękach PiS. Od listopada prezes Kaczyński bierze pełną odpowiedzialność za kraj
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Władza w rękach PiS. Od listopada prezes Kaczyński bierze pełną odpowiedzialność za kraj
  • Zdjęcie numer 5 w galerii Władza w rękach PiS. Od listopada prezes Kaczyński bierze pełną odpowiedzialność za kraj
Komentarze
Karłowaty naród wybrał karła na władcę absolutnego. I ten durny naród jeszcze nic nie rozumie, jeszcze nic nie kuma jeszcze się cieszy.Oj Głupcy będziecie mieć igrzyska, Kaczyński z KK pod rękę da wam popalić... Obietnice ? zapomnijcie
@maxim-sn Precedensy w historii już były. Niemcy w 1933 r. też wybrali nowego wodza, bo im "demokracja Weimarska" nie odpowiadała. A Adolf też był szczodry w obietnicach. Dzisiaj każdy Niemiec dwa razy się zastanowi zanim odda swój głos. Z bliższych nam czasów mamy przykład Łukaszenki. Bo nowe pokolenie demokratów owszem wyrośnie. Problem polega jednak na tym, że w Polsce nie będzie już demokracji.
już oceniałe(a)ś
13
0
no to mamy raj z kartoflanką na wodzie święconej
już oceniałe(a)ś
117
11
fatalna edukacja młodzieży, brak rozmów w rodzinach pomiędzy starszym a młodszym pokoleniem, wychowywanie młodzieży w modelu roszczeniowym, bezstresowym I Oto macie rezultaty. Ta roszczeniowa młodzież przejedzie się na karle jakiego wybrała na króla jak Zabłocki na mydle.
już oceniałe(a)ś
93
11
Platforma przegrała na własne życzenie poprzez własne wpadki i przegrane wybory prezydenckie, a Kopacz była słaba jako premier, jako przewodnicząca partii, jako frontman kampanii wyborczej i nawet w kontaktach z mediami i kreowaniu wizerunku przywódcy była słaba i nieudolna, brak charyzmy, spójnego przekazu i miałkość intelektualna .. i to jak się okazuje wystarczyło, żeby Polskęzbawa sprzedał co chce, a ciemny lud kupił i wybierając prawych i sprawiedliwych inaczej strzelił sobie w kolano, tyle że jeszcze tego nie rozumie..
już oceniałe(a)ś
26
32
Pan dalej nic nie rozumie panie Wroński, wolność i demokracja o ile nie przynoszą ludziom korzyści materialnych są pustym hasłem. Projekt Polski nakreślony w wyniku transformacji 1989 roku właśnie się zawalił, a dlaczego? Bo społeczeństwo z tego projektu nic nie miało, bo narzucił państwu dominację wolnego rynku, bo obywatel dla państwa stał się trybikiem zdanym tylko na siebie, a nie podmiotem w interesie którego państwo powinno działać. Co nam z tego że wybudowano najdroższe na świecie autostrady, że mamy aquaparki czy prywatne kliniki? Przy okazji dowiedzieliśmy się jak działa wolny rynek i jak potrafi doić państwo i społeczeństwo. Po co Wrocławiowi 300 spółek miejskich? 300 prezesów, rad nadzorczych? Dlaczego 50% ceny węgla to koszty administracyjne, outsourcingowe czy zwykłe złodziejstwo? Państwo istniało tylko teoretycznie bo na wzór korporacji zamieniło się w zbiór niezależnych departamentów realizujących swoją, biznesową politykę. Gdzie w tym wszystkim miejsce dla zwykłego człowieka? No i wyjeżdżają za granicę.
@alakyr1 Czyżby juz Ci zablokowano pierwszy nick?:D Demokracja i projekt z lat 90 tych jeszcze się nie zawalił ale może. Społeczeństwo nic z tego nie miało - bredzisz chłopie. Cześć chodząca na wybory społeczeństwa dała sobie wmówić, że należy się jej więcej za mniej! Tokarz, ekspedientka, murarz, ogólnie robotnicy mają zarabiać więcej a ci ci tworzą firmy płacić wyższe podatki - to jest zwykły populizm. Balcerowicz ostatnio przypomniał na czym polega sprawiedliwość społeczna: na równości szans w życiu - do zdobycia wykształcenia czy zawodu bez względu na kolor oczu czy miejsce zamieszkania! Nie na równości zarobków! Wyobrażasz sobie dyrektora kopalni, który szarpie się z 1000 górników i zarabia 2 czy 3 razy więcej np. od związkowca?! Ja bym to pierdzielił chyba, żebym był totalnym idiotą lub nieudacznikiem mającym wszystko w nosie - tak długo jak siedzę na stołku a potem i tak dostałbym milionową odprawę. Część z nas uwierzyła w gruszki na wierzbie bo zapomniała, że: bez pracy nie ma kołaczy! Tak jak bez zwiększenia deficytu nie będzie 500 zł na dziecko:D Oczywiście każdy może wydawać więcej niż zarabia ale tylko do chwili gdy do drzwi zapuka komornik:) Cóż, zobaczymy co przyniesie nam następne 4 lata. Spierdzielić dużo się nie da bo gazoport juz na ukończeniu, prawie 1000 km dróg ekspresowych w budowie, miliardy wydawane na kolei itd. Jak ludzie JK rzucą się na to wszystko z umiarem to zbiorą profity ale w to wątpię. I jeszcze jedno: JK nie ma jeszcze chyba Orderu Orła Białego - teraz go dostanie jak tylko da rozkaz do tego. Jeszcze nie teraz ale tak za 2 lub 3 lata...
już oceniałe(a)ś
7
1
@alakyr1 "Co nam z tego że wybudowano najdroższe na świecie autostrady" Zgadzam się. Trzeba było postawić na kolej. Nie stać nas i na autostrady, i na sprawną kolej.
już oceniałe(a)ś
1
2
@alakyr1 "Bo społeczeństwo z tego projektu nic nie miało" Nie zgadzam się. Większość ludzi zyskała na zmianach po 1989r. Co najwyżej wydaje się Tobie, że nie zyskała, ponieważ nie każda rodzina ma samochód na każdego posiadacza prawa jazdy, ale np. samochodów jest aż za dużo, a korki na ulicach miast świadczą o tym, że ludziom powodzi się całkiem nieźle, skoro jest ich stać na lanie do baku rzekomo drogiej benzyny. Ja patrzę na poziom życia ludzi w mieście o populacji ok. 90tys. ludzi, w którym po 1989r. upadł pokomunistyczny moloch (pomimo dwukrotnego oddłużania i restrukturyzacji), a reszta molochów zmniejszyła się do rynkowych rozmiarów - widzę ludzi, którym powodzi się w całkiem nieźle i dotyczy to także robotników i szwaczki.
już oceniałe(a)ś
4
0
@alakyr1 Fakt, lepiej realizować politykę breżniewowsko-putinowską, w której co prawda nikomu lepiej się nie dzieje, ale przynajmniej każdy ma gumowe rakiety albo schmeissery na kulki, z których może być dumny...
już oceniałe(a)ś
3
0
Nie nie powie. Wymysli cos innego, na przyklad ze porazka taka a taka to wynik czegos co tam kiedys ztobilo PO, w zwiazku z czym PiS nie byl w stanie tego zmienic, bo w polityce nic nie jest proste. Czy cos takiego. Ciemny lud to kupi.
już oceniałe(a)ś
54
2
4 czerwca 1989 r skończył się oficjalnie PRL. Nieoficjalnie cały czas tkwił i tkwi w polskiej mentalności. Najwyraźniej Polacy potrzebują PRL. Potrzebują by tak jak dawniej wszystko za pysk trzymał I sekretarz KC PZPR sterowany z Moskwy, a obecnie Naczelnik Państwa Jarosław Kaczyński sterowany z Torunia. Dawniej wszystkie niepowodzenia zwalano na imperialistów amerykańskich dziś wszystkiemu winna będzie PO oraz agencji Putina i Merkel.
@lord_of_the_ducks Łunia Brukselska, śmiercionośna, wielka, nierządnica europejska.... :D Polacy są narodem wybranym. Oznacza to, że żadne ciężary ich nie dotyczą. Polacy cierpią katusze pracy i edukacji jak Chrystus na krzyżu, a przecie się zasłużyli już w walce z Ruskim i Niemcem, za co cały świat winien stopy całować. Czas wstać z kolan i powiedzieć, Wielka Polska od Bosforu po Ramtopy!
już oceniałe(a)ś
14
1
PO przegrała, bo myślała w kraju w kategorii makro. Tu owszem był postęp, ale w mikro był zastój. Patrzenie na PL z perspektywy Wawy nie daje jasnego obrazu. Dopóki w tym kraju sprzataczka nie będzie zarabiać tyle co w DE to będzie niezadowolona.
już oceniałe(a)ś
42
5
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka