3/6
zamknij < >

Efekt Zandberga

Zdjęcie numer 3 w galerii - Efekt Zandberga

Fot. Sawomir Kamiski / Agencja Gazeta

Janusz Piechociński, Adrian Zandberg i Barbara Nowacka podczas debaty liderów
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Efekt Zandberga
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Efekt Zandberga
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Efekt Zandberga
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Efekt Zandberga
  • Zdjęcie numer 5 w galerii Efekt Zandberga
  • Zdjęcie numer 6 w galerii Efekt Zandberga
Komentarze
>Latami psiocz na wodzowski styl uprawiania polityki w Polsce. >Kiedy w końcu pojawia się ktoś, kto robi coś innego, zarzucaj mu, że nie ma wodzowskich manier i umiejętności rozgrywania ludzi. >Fuck logic.
już oceniałe(a)ś
410
250
@dreadfulsam dlaczego konczysz wpis angielskim wyzwiskiem? chcesz pokazać, że znasz język, ciapku?
już oceniałe(a)ś
17
116
@marian_koniuszko Jakby go promowała, to powinien być widoczny co najmniej od miesiąca. Na konferencje Razem pomimo zaproszeń pies z kulawą noga nie przychodził. I nie, postulaty Razem nie zwiększają deficytu.
już oceniałe(a)ś
69
4
@dreadfulsam Chyba Wroński sam sobie zaprzeczył w ostatnim zdaniu. Choć niby ma rację. <<<To niestety nie są cechy polityka.>>>> Zapomniał tylko dodać POLSKIEGO polityka którego jak wiemy cechuje cynizm, skłonność do ogólników, niedotrzymywanie obietnic, lawiranctwo.. Krótko mówiąc nie jest kanalią taką jak pozostali. No cóż, może to jest dobra okazja żeby to zmienić? Naprawdę NIC się nie stanie jak odbierze głosy tym szubrawcom z ZL, bo przez 25 lat ich mordy wszystkim obrzydły. O ryjach z PISu i PO lepeij nie wspominać. Czas na zmianę i to jest dobry koń. Jeśli nie teraz, bo i tak te 4 lata są na zmarnowanie, to w następnych wyborach na pewno.
już oceniałe(a)ś
55
2
@dreadfulsam Chciałem tylko po cichu zauważyc, że ten Pan z partii Razem został gwiazdą tylko w świecie salonów. Popatrzcie sobie na WP, Onet czy posłuchajcie ludu. Nikt nie zwrócił na niego uwagi.. Zresztą okładka "Polityki" trafnie definiuje istotę tych wyborów
już oceniałe(a)ś
7
25
@lam88 Chyba nietrafiona riposta, skoro zarówno wp jak i onet mają jego zdjęcia na głównej.
już oceniałe(a)ś
18
0
Nareszcie! Dosyc magla w polityce. Brawo Zandberg! Reszta na szczaw!
już oceniałe(a)ś
295
336
@qfadrat Pani Basia - na mirabelki...
już oceniałe(a)ś
14
8
@qfadrat o, jedna debata i już lewacy mają swojego guru. Czyżby? To już nie Nowacka jest waszą gwiazdą? Śmieszy mnie ten nagły gremialny zachwyt lewicowych lemingów nad jakimś no-name'em. A o 75 proc. podatku słyszeli? A o ściąganiu imigrantów i pomysłach ekonomicznych z d...py, gdzie trzeba by dodrukować kilka mld zł? Pomieszanie z poplątaniem ten program Razem. żenada
już oceniałe(a)ś
11
41
Jeszcze jeden demagog. Można nie lubić Rosji, ale dzięki obniżkom podatków i wprowadzeniu liniowego mieli wysoki wzrost gospodarczy i duże wpływy podatkowe.
już oceniałe(a)ś
6
17
@nino.rota Akurat Razem jest jedyną partią, która obok obietnic przedstawiła sposób ich sfinansowania. Stąd pomysł ostrej progresji PIT i CIT z najwyższą stawką 75% (co bynajmniej nie oznacza "75% podatku" - kolejny, który nie rozumie sposobu naliczania podatku progresywnego). Jeśli chodzi o pomysły ekonomiczne Razem, to ostatnio zaczynają je podchwytywać takie instytucje jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy, upatrując w nich recepty na kryzys. To raczej Ty masz podejście w stylu: "Maszyna cięższa od powietrza nigdy nie będzie latać. To sprzeczne z prawami fizyki."
już oceniałe(a)ś
24
3
@pawel-l I co z tego, jeśli olbrzymia większość żyje tam poniżej minimum socjalnego? Wzrostem gospodarczym dzieci nakarmią? O indeksie Giniego słyszałeś?
już oceniałe(a)ś
10
3
@nino.rota Niech zgadnę - jesteś słabo opłacanym pracownikiem etatowym albo ciułającym grosze nanoprzedsiębiorcą? Jak przestaniesz krzyczeć "lewacy" i obudzisz się na podłodze przy butelce, to przemyśl prostą sprawę - Razem reprezentują interesy właśnie pracowników etatowych, ludzi z działalnością gospodarczą. Na te pomysły mógłbyś się krzywić, gdybyś był międzynarodową korporacją lub kimś z dochodem rocznym ponad 500 tys. zł. Jeśli jesteś, to daj znać.
już oceniałe(a)ś
17
5
@mody jeszcze nie jest,ale ma szansę na przekroczenie 1600 zł na rękę
już oceniałe(a)ś
4
0
Braku chęci Zandberga i Razem do jakiejkolwiek współpracy z Millerem i Palikotem nie uważam za wadę, a wręcz przeciwnie. To instynkt samozachowawczy. Nie mam natomiast wątpliwości, że jeśli sprawy nie pójdą aż tak źle, jak się na to zanosi, to Zandberg i Petru nie będą mieli żadnego problemu, żeby spotkać się w jakiejś knajpie, zamówić po kilka piw i parę godzin przekonywać się na wzajem do swoich wizji Polski. Mogę się założyć, że nie oskarżaliby się przy tym o zdradę, nie podejrzewali o paranoję, czy o zwykłą bezkresną głupotę. Zapewne ustaliliby nawet jakiś zakres problemów, co do których się zgadzają i których rozwiązania wspólnie, lojalnie byliby gotowi przepychać przez Sejm. Uważam, że warto zaryzykować i zagłosować na tych, którzy być może (no dobra - prawie na pewno) nie dostaną się do Sejmu, bo jeśli się jednak dostaną i okrzepną, to jest szansa, że po raczej rychłym upadku rządów pisiorów uda się wymienić klasę polityczną i skończyć z wybieraniem między aids i ebolą.
już oceniałe(a)ś
291
330
@japka_putina Mnie osobiście marzy się taka Franken-koalicja, która odrzucając wzajemnie najbardziej skrajne poglądy przysłużyłaby się dobrym i rozsądnym kompromisem naszemu krajowi.
już oceniałe(a)ś
16
2
@japka_putina jako kompletnie mi się nie widzi ustalanie wspólnego programu między Petrupartią a Razemkami. Po jednej stronie masz liberałów gospodarczych z hasłem 3x16, po drugiej promotorów podatku 75% dla najlepiej zarabiających. Po jednej stronie amerykański mit, radź-sobie-samizm i "każdy jest kowalem swojego losu" (niestety nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że jeden kuje w złocie, a drugi w... błocie), a po drugiej opiekuńcze państwo i mieszkania socjalne. Potrafię sobie wyobrazić albo koalicję PiS-Kukiz, gdzie ciasteczkowcy zostaną wchłonięci niczym LiS w latach 2005-2007, albo koalicję PPP: PO-PSL-Petrupartia. W sumie, w razie realizacji pierwszego wariantu, przynajmniej będzie śmiesznie, znów będzie warto oglądać "Szkło kontaktowe".
już oceniałe(a)ś
9
3
@sokolasty Oczywiście, że Petru i Razem wspólnego spójnego programu nie stworzą, ale mogą się nawzajem hamować przed realizacją pomysłów znalezionych pod lewą, czy prawą ścianą, a jednocześnie pchać do przodu sprawy, w których da się znaleźć racjonalne rozwiązania, jak choćby polityka zagraniczna, wolność jednostki, system wymiaru sprawiedliwości, bezpieczeństwo narodowe, fundusze europejskie, czy nawet zmiany w Konstytucji. Przy podatkach się pokłócą, ale się z nożami nie będą ganiać, no i - mam nadzieję - nie będą obiecywać piedylionów pobranych z Księżyca.
już oceniałe(a)ś
33
3
@sokolasty Jedyny punkt styku to kwestie światopoglądowe, które Razem może forsować a Nowoczesna nie być przeciw. Innej płaszczyzny porozumienia nie widzę. Z jednej strony własność prywatna, z drugiem własność państwowa. Z jednej poprawa poprzez konkurencję, z drugiej "poprawa" poprzez brak konkurencji i monopol państwa. Z jednej strony szukanie oszczędności jak w normalnym przedsiębiorstwie (czyli po pierwsze eliminacja niegospodarności i marnotrawstwa, z drugiej państwowy nadzór na mieniem niczyim... Nie. Te dwa bieguny magnesu się nie zejdą. Będą się spierać kulturalnie, ale konsensusu nie wypracują.
już oceniałe(a)ś
3
7
@bazbaz1973 Wiesz mimo wszystko proponowałbym zapoznać się z programem Razem, jakoś tam nie widzę zbyt wiele o własności państwowej.
już oceniałe(a)ś
6
1
Podstawiony przez sluzby pajac ktory ma odebrac wyborcow niebezpiecznym rywalom. Pajac chce sprowadzac imigrantow i 75%podatku dla najbogatrzych..Nikt normalny go nie poprze
już oceniałe(a)ś
276
169
@huston_mamy_problem Mam nadzieję, że nas, podstawionych przez służby nienormalnych, jest całkiem sporo.
już oceniałe(a)ś
48
2
@huston_mamy_problem Nawet wyższe stawki były stosowane w USA w latach 1936-69 Poszukać U.S. Federal Individual Income Tax Rates History, 1862-2013
już oceniałe(a)ś
28
1
@pawels Rok 1969 skończył się już dość dawno. Nie było wtedy internetu i rajów podatkowych.
już oceniałe(a)ś
5
20
Biedroń prezydentem, Zandberg premierem! Polska 2025!
już oceniałe(a)ś
191
216
Pani Wroński jak mam glosować na obecną lewicę,mimo sympatii dla obecnej liderki,która w moim okręgu wystawia starego aparatczyka Dyducha ?Ma trochę fajnych ludzi na listach ,jak prof.Patek ,ale tych starych wyjadaczy też :(( Czyż nie lepszy młody ,nie zmanierowany człowiek ?
już oceniałe(a)ś
169
193
@ta56 dokladnie tacy kolesie jak miler dawno powinni odejsc z polityki
już oceniałe(a)ś
14
1
@puzonik48 Głosuj na Zjednoczoną Lewicę. Nie zmarnujesz głosu. Jak Ci się nie podoba jedynka, wybierz kogoś innego.
już oceniałe(a)ś
4
9
Nie ma nic radykalnego w tym co mówi Zandberg. Chyba że normalność w tym kraju to "opcja radykalna".
już oceniałe(a)ś
164
185
@oskarw85 Dokladnie, Panie Wronski, to zaden radykalizm! To poglady, jakie prezentuje nauka, wystarczy wejść na stronę OECD, UNDP, nawet Banku Światowego, poczytac opracowania naukowców zajmujących się tymi tematami. Na świecie od dawna już jest jasne, że w krajach, gdzie nierówności społeczne są duże i z tendencją do wzrostu, żyje się po prostu gorzej niż tam, gdzie mamy powszechny dotęp do opieki zdrowotnej czy osłony socjalne. To o tym właśnie dyskutowano nie tak dawno na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, co w Polskiej prasie sprowadziło sie do pokazania słit foci Dudy z Obamami. Czy naprawdę przywódcy światowi, którzy spotkali sie na tym forum to radykałowie? To Nowoczesna.PL, wbrew nazwie, prezentuje poglady sprzed lat i jej program polityczny oznacza w dlugiej perspektywie raczej cofnięcie kraju w rozwoju niż jakąkolwiek nowoczesność.
już oceniałe(a)ś
12
3
@apricotek W sumie racja ALE W Polsce nierówności nie rosną. Kapitał dopiero zaczyna być akumulowany. W rozwiniętych krajach OECD ten proces mają już za sobą. To w USA niech sobie wezmą zalecenia publikacje Banku Światowego do serca.....Po drugie jesteśmy gospodarką jeszcze zapóźnioną technologicznie i przez to wydajność pracy jest znacznie niższa. My robimy inne rzeczy. Nasza gospodarka jest oparta na taniej sile roboczej. Nie można w oderwaniu od wydajności podnieść płac i jeszcze dowalić podatki dla przedsiębiorców. To nie wpłynie na wzrost innowacyjności i zamożności Polski. Biznesy pracochłonne odejdą gdzieś do Turcji czy Rumunii. Zwiększy się bezrobocie. Nikt nie zagwarantuje w to miejsce inwestycji wysokokapitałowych przy których koszta pracy mają mniejsze znaczenie. Nie zaczynajmy zmiany struktury gospodarki od dupy strony. Propozycje "Razem" na dzień dzisiejszy to zarżnięcie Polski.
już oceniałe(a)ś
3
6
@m.a.r.i.o6 dodam jeszcze, ze bez akumulacji kapitału w przedsiębiorstwach nie jest możliwy skok technologiczny polskiej gospodarki. Inwestycje kosztują. Bez wkładu własnego nikt nie da kredytu na rozwój i innowacje. Nadal będziemy skręcać meble i samochody w montowniach. Przez te 26 lat polskie firmy zaczynają sobie radzić. Dochodzimy już do jakiegoś poziomu. Jesteśmy znaczącym eksporterem produktów średnioprzetworzonych. mamy do zrobienia ostatni krok i nie róbmy głupich rzeczy, które skończą się jak w Grecji czy Portugalii......
już oceniałe(a)ś
3
0
@m.a.r.i.o6 Nierównosci w Polsce wzrosły znacząco po roku 90., w tej chwili rzeczywiscie wzrost się zatrzymał (oczywiscie ostatnie dane to rok 2012, a jak jest teraz dowiemy sie za kilka lat :) i na tle innych krajow OECD rozwartwienie w Polsce jest średnie. Zgadzam się, że od dupy strony nie należy zaczynać, ale czy powielanie tego, co sie nie sprawdza, jest istotnie lepsze? Nie zgadzam się, że nie można obłożyć podatkiem najlepiej zarabiajacych, bo odejdą tam, gdzie będą mogli zatrudniać taniej. Wszak już teraz mają taką możliwość, Polska jest jednak krajem rozwinietym i bogatym na tle innych i w znacznej wiekszości krajów świata praca jest tańsza niż w Polsce, zatem również inne czynniki sprawiają, że przedsiębiorcy zatrudniają tutaj, nie tylko koszt siły roboczej. Globalnie nierówności rosną i Polski to nie ominie, jeśli nie będzie aktywnie przeciwdziałać temu procesowi i to jak najszybciej, czyli zanim wzrosną do poziomu na przyklad Meksyku czy Chile.
już oceniałe(a)ś
0
0
@m.a.r.i.o6 Ależ Grecję i Portugalię zarżnęły właśnie procesy odwrotne do tych, jakie postuluje RAZEM! To nie opieka społeczna czy zdrowotna i podatki zarżnęly te kraje, to kredyty bez pokrycia, oszukiwanie na podatkach i konsumpcja ponad potrzebę. Myślę, że jeśli w Polsce nadal będzie realizowana gospodarcza polityka liberalna promujaca konsupcjonim i kredyty bankowe zamiast odpowiedzialnej polityki panstwa, to po kilku kolejnych latach wzrostu dojdziemy do sciany a potem zacznie się kryzys (bedzie to oczywiscie wina imigrantów ;) i wlasnie wtedy skończymy jak wymienione przez Ciebie kraje.
już oceniałe(a)ś
6
0
To jest dość proste - jest AUTENTYCZNY, reprezentuje coś, w co wierzy. To się czuje, ludzie to doceniają, zwłaszcza na tle starych, drewnianych, deklamujących skompromitowane hasła dinozaurów, spisane przez spindoktorów. Nie do końca to moja bajka, ale byłoby świetnie, gdyby ta retoryka, ta wrażliwość i te wartości, miały swoją reprezentację w Sejmie. Jestem za.
już oceniałe(a)ś
150
175
@ewka_blaszczyk ja też jestem za. oczywiście za ewą błaszczyk. zandberg to nie moja bajka, ale czuć było WARTOŚCI i AUTENTYCZNOŚĆ.
już oceniałe(a)ś
11
1
@ewka_blaszczyk Wierza to i PiSiaki w te bzdety,ktore opowiadaja glupim Polakom,Koscioltez podobno wierzy wiec na wiare taka osoba jak Ty nie powinna sie powolywac.On ma wiedze i chce nowoczsnego,madrego kraju i ma nadzieje,ze uda sie go zmienic.
już oceniałe(a)ś
3
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka