2/2
zamknij < >

Historia Polski według Hollywood czy Mosfilmu

Zdjęcie numer 2 w galerii - Historia Polski według Hollywood czy Mosfilmu

Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta

Jarosław Kaczyński na premierze filmu "Mgła"
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Historia Polski według Hollywood czy Mosfilmu
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Historia Polski według Hollywood czy Mosfilmu
Komentarze
propozycja : "Jak rozpętałem wojnę polsko-polską" reż.Qentin Tarantino w roli głównej prezes osobiście ( aktor o wielu twarzach ) , Borat jako Antoni
już oceniałe(a)ś
165
14
Pomysł jak z najbardziej siermiężnego PRL-u - wyda się dekret, towarzysze, było tak a tak, a lud się do kina popędzi, żeby wiedział jak było naprawdę, to znaczy, po naszemu.
@demetria11 PRL... tyle, że wiele państw przy pomocy mediów, filmów dla mas prowadzi politykę historyczną. Wystarczy poczytać co się na świecie dzieje.
już oceniałe(a)ś
2
28
@demetria11 No ale co w tym dziwnego. Nie ma nigdzie w Polsce osób bardziej tęskniących za PRL niż w PiS. Oni od PZPR różnią się tylko ozdobami (krzyże zamiast sierpów z młotami oraz obrazki świętych zamiast Leninów i Marksów), reszta jest dokładnie taka sama. Swoją drogą po cholerę te filmy, jak potem politycy PiS opowiadają takie rzeczy, że światowe media piszą o "nazistowskiej retoryce". Jeszcze trochę takich wystąpień Kaczyńskiego i Dudy i na świecie z tą ideologią będzie właśnie kojarzona Polska, a nie Niemcy. Tym samym cała wieloletnia walka z nieszczęsną frazą "polskie obozy koncentracyjne" pójdzie na marne.
już oceniałe(a)ś
32
1
@viornisko Mylisz politykę historyczną z propagandą. Nie wiem, dlaczego PiS tak boi się prawdy i zasiania w ludzie ziarna krytycyzmu. Pomysł, że należy ludzi edukować z pomocą łopatologicznych filmów o patriotycznym przesłaniu jest równie archaiczny jak strach przed posiadaniem konta bankowego. Sztuka ma skłaniać do refleksji przemyśleń, stawiania sobie pytań o to, co w nas, naszej przeszłości i teraźniejszości jest wartościowe, ale i o to, gdzie popełniliśmy błędy. My, Polacy, a nie jacyś oni, którzy nas napadali i niszczyli. Amerykańskie kino po wojnie w Wietnamie zafundowało ludziom narodowe katharsis, pokazało koszmarne skutki wojny, zezwierzęcenie, dehumanizację wroga, zrytą psychikę ludzi, którzy miesiącami żyli w skrajnym napięciu. Nie bohaterskich amerykańskich chłopców a prawdę o wojnie. PiS prawdę chce ukryć, refleksję zahamować, trudnych pytań - zabronić. Nie tędy droga.
już oceniałe(a)ś
9
0
Zacząć od czasów, gdy Polska, ojczyzna wielu narodów i tolerancji, była potęgą w Europie, a następnie sama z siebie, od wewnątrz, rozmieniła się na drobne, upokarzała narody wschodnie, przy istotnym udziale szlachty i magnatów.
@dorzbi PiSożyty chcą kręcić filmy... Cała Polska zastanawia się kto będzie naszą Leni Riefenstahl
już oceniałe(a)ś
22
0
@rabingoldblatt Chciałbyś... Czego by o niej nie mówić, była wybitną artystką. My będziemy mieć Gargas, Karnowskich i Wildsteina. BTW czy Gargas już została rozliczona z kłamstwa smoleńskiego? Objeżdżała Polskę z filmem, w którym naoczni świadkowie bezwstydnie kłamali, ze nie było żadnego wybuchu, a tylko "plaśnięcie", a samolot rozpieprzył się o drzewa.
już oceniałe(a)ś
3
0
Ja bym chciał zobaczyć film, w którym ten krętacz ze zdjęcia kolejny raz gada, że "państwo polskie nie istnieje", a zaraz potem wyjaśnia, z czyjego wobec tego budżetu jego partia pobiera te krociowe dotacje, że stać ją nawet na ochronę jego dupska za milion... :)))
już oceniałe(a)ś
114
3
Najlepiej zacząć od zatrudnienia Zelnika - w wielkiej roli Gumowego Ucha :)
już oceniałe(a)ś
110
3
Eastwood, Anderson, Fincher, Spielberg eee... jak brać to najlepszych np. Antek Krauze a nie jakiś Żydów:))) No i może Zelnik zechce się sprawdzić w reżyserii.
już oceniałe(a)ś
86
0
Pamela będzie matką boską a Brudziński chrystusem królem polski sam dam dwa zl
@jotul :) dobre
już oceniałe(a)ś
10
0
a gdyby na początek nakręcić część drugą pt.: Zaje... księżyc i co z tego wynikło"?
już oceniałe(a)ś
72
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka