3/3
zamknij < >

Czy Polska to sprawiedliwy kraj

Zdjęcie numer 3 w galerii - Czy Polska to sprawiedliwy kraj

Michael Sohn / AP (AP Photo/Michael Sohn)

Prezydent Niemiec Joachim Gauck w trakcie przemówienia w Bundestagu
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Czy Polska to sprawiedliwy kraj
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Czy Polska to sprawiedliwy kraj
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Czy Polska to sprawiedliwy kraj
Komentarze
Najgorsze jest to, że on i jego otoczenie uważają go za mesjasza, a to oznacza, że nie ma mowy o tym, żeby poddał w wątpliwość cokolwiek, co czyni. A takie głosy jak Pański to w ich ocenie tylko przemysł pogardy.
@vaterunser zawsze mówiłem że religia odbiera ludziom mózgi, po co chodzicie do kościoła ?
już oceniałe(a)ś
27
1
@vaterunser A ja tam się z Dudą zgadzam. Polska nie jest krajem sprawiedliwym i nie traktuje obywateli po równo! Kwota wolna od podatku dla zwykłego obywatela to 3 tys z haczkiem a dla polityka to ponad 20 tys zł. Skoro nie można podwyższyć kwoty wolnej od podatku bez straty dla budżetu należy obniżyć tą kwotę politykom!
już oceniałe(a)ś
20
2
@vaterunser A mnie wcale to nie martwi, PiS jest wyjątkowo mierne jeśli chodzi o jakość rządzenia, więc te patologiczne środowisko kręci sznur na własną szyję.
już oceniałe(a)ś
21
0
@vaterunser A czegoz mozna bylo oczekiwac od napletka "wielkiego" Bonaparte?!
już oceniałe(a)ś
18
0
@vaterunser Bo myślenie kosztuje. Łatwiej jest wybrać ikonę która powie nam co dobre a co złe. A że czasem z takiej ikony wyrośnie krwawy dyktator jak Hitler czy pedofil jak ksiądz Wojciech G to już nie ważne.
już oceniałe(a)ś
16
0
@Wroniak Wypominasz: - rolnikom KRUS, to wracaj do zajęć przodków z plebsu. Skorzystasz z dopłat i wspaniałości jakie oferuje KRUS. - górnikom, że mają wcześniejsze emerytury i przywileje? To porzuć Michnika i wyjazd na Śląsk, do roboty na kopalni. Dostaniesz te niby przywileje i taką samą emeryturę. Na dole szybko poznasz, co to za kawałek chleba i może coś zrozumiesz, zanim ponownie zaczniesz pluć na ludzi tracących zdrowie i codziennie ryzykujących życiem.
już oceniałe(a)ś
0
25
@gnsssr Mój ojciec pracował jako pirotechnik 24 lata w warunkach niebezpiecznych dla zdrowia, tak jak górnicy. Reforma emerytalna odebrała mu przywileje, degradując go do statusu zwykłego pracownika. Górnicy zaś zachowali przywileje. Wiesz jak to jest stać 8 godzin przy piecu wysokich temperatur i pilnować, aby była odpowiednia temperatura do wytopu, nie za wysoka i nie za niska. I to nie pierwsza zmiana. Praca była w systemie trójzmianowym. Mój ojciec pracował w ciężkich warunkach, przez 24 lata w zbrojeniówce. Dlaczego nagle górnicy są lepsi od mojego ojca? Do reformy emerytalnej obie prace były traktowane tak samo. Odebrano mu prawa nabyte, nie tak jak górnikom czy policjantom. Ciężka i niebezpieczna praca to nie tylko kopalnia, wbrew pozorom. Wedle statystyk w szkołach jest więcej wypadków niż w kopalniach. Wiem, statystyki kłamią, jednak coś w tym jest.
już oceniałe(a)ś
16
0
@gnsssr Co za idiotyczna argumentacja? Idac Twoim tropem: niech rolnicy i gornicy zostana dziennikarzami jak im tak zle.
już oceniałe(a)ś
15
0
@gnsssr możesz mi powiedzieć w czym bardziej uciążliwa jest praca na kopalni od pracy na budowie? Czy wiesz, że dniówka liczy się od czasu zjazdu na dół do czasu wyjazdu, tak że efektywna praca na przodku to mniej więcej 5 godzin?
już oceniałe(a)ś
9
1
@leszlong Jest wiele zawodów ciężkiej pracy, w szkodliwych warunkach dla zdrowia. Rządy PO pozbawiły praw nabytych i tzw. przywilejów w pierwszej kolejności te grupy, w których wiedzieli, że nie zaprotestują. A nawet jak coś pokrzyczą, to prorządowe media o tym nie wspomną. Górnicy to duża grupa, więc ich boją się, bo wiedzą, że jak wkurzą górników, to stanie Śląsk i sami mogą polecieć ze stołków w Warszawie. @macieeek11 Górnicy nie wypominają Wroniakowi, że siedzi, pierdzi w krzesło i wypisuje, co mu się ubzdura. A on krytykuje zasady pracy tych, o których nie na zielonego pojęcia. @tedj Jedz na przodek na kopalni lub poszufluj przy taśmociągu, a po tygodniu będziesz marzył by wracać na budowę na świeżym powietrzu. Poza ciężką robotą, zagrożeniem metanem, temperatura, wilgotność lub pył węglowy wykończają zdrowie ludzi pracujących na dole.
już oceniałe(a)ś
0
7
@bemybeybe religia ale takze pasozytowanie na innych, chec okradzenia innych ludzi.
już oceniałe(a)ś
0
0
@leszlong praca nauczyciela wymaga o wiele wiecej wysilku niz takiego gornika, ktoremu sie placi duzo dlatego, ze ciagle Marks rzadzi glowami marksistow jak Kaczynski.
już oceniałe(a)ś
0
0
Naród sam na własną prośbę wdepnął w guano. Teraz ma 5 lat by wytrzeć buty...
@rabingoldblatt Wolę guano na bucie, od guana na twarzy, jakie serwuje PO.
już oceniałe(a)ś
3
37
@rabingoldblatt Coś się pomyliło - naród 5 lat temu wdepnął w guano - teraz własnie wyciera buty
już oceniałe(a)ś
2
36
@rufus-1 mógłbym się z tobą kłócić, czy moglibyśmy zacząć się obrzucać inwektywami ale uznałem, że spróbuję odpowiedzieć na twój wpis rzeczowo i spokojnie. 1. Tomasz Lis w Newsweeku zarzucił prezydentowi Dudzie, że połakomił się na publiczne pieniądze z kancelarii Sejmu a następnie dokonał poświadczenia nieprawdy w dokumentach. 2 Oskarżenia bardzo poważne sugerujące, ze głową prawie 40 milionowego kraju został mały pazerny geszefciarz i oszust. 3. Prezydent Duda po takiej publikacji powinien pozwać redaktora i gazetę do sądu i udowodnić, że pobrane srodki i złożone deklaracje były prawdziwe. 4. PREZYDENT DUDA TEGO NIE ZROBIŁ. CZYLI MOŻNA DOMNIEMYWAĆ, ŻE WIE O TY IŻ GAZETA I LIS POSIADAJĄ INFORMACJĘ ŻE KŁAMAŁ W OŚWIADCZENIACH A PIENIĄDZE POBRAŁ NIEZGODNIE Z PRAWEM 5. Nadal uważasz, ze to 5 lat temu wdepnęliśmy w guano? Pozdrawiam. .
już oceniałe(a)ś
28
2
@mietekkowalski kwestia smaku....
już oceniałe(a)ś
11
0
@mietekkowalski drogi Mietku po PO nigdy nie spodziewałem się niczego szczególnego - ale to inne i lepsze to miał być nasz PRYNCYPIALNY I NIEZŁOMNY. A tu wyszło, że nie dość że Klęcznik to jeszcze Pacynka i geszefciarz.....
już oceniałe(a)ś
26
0
@mietekkowalski Mieciu ale to jest male, taki przyszczy. Stan przed lustrem i zobacz jaki duzy placek goowna kolo pryszczyka zaserwowal ci kosciolek. A smierdzi od ciebie, znaczy sie tego goowno ze strach kolo ciebie stanac.
już oceniałe(a)ś
12
0
Minusy przy wpisie o braku pozwania Lisa przez Dudę?? hhhhmmmm jak to szło: (...) tym gorzej dla faktów?
już oceniałe(a)ś
15
1
@rabingoldblatt Tylko zamiast wytrzeć buty, to naród pcha się w ten smród po uszy. I nie widzi,że po 25.10. nawet czubek głowy narodowi nie będzie wystawał z tego szamba.
już oceniałe(a)ś
9
0
@rabingoldblatt "Naród sam na własną prośbę wdepnął w guano." kazdy czasami wdepnie. wazne jest czy wystapi z gowna chce w nim tkwic...
już oceniałe(a)ś
4
0
@rabingoldblatt Bedzie lizal je ozorem takiemu - uwaga - DUDZIE! Samo nazwisko mowi za siebie.
już oceniałe(a)ś
1
0
@mietekkowalski Jak sie ktos nazywa mietekkowalski to w Polsce niewiele mozna od niego wymagac. Niekumaty. Kowala masz w rodzinie? Sprawdz wlasne korzenie bo ten zawod od sredniowiecza jest wykonywany przez potomkow narodu starszego w wierze, stad to nazwisko jest popularne wszedzie: Schmidt, Smed, Smith, Febbri...
już oceniałe(a)ś
0
0
@Piotr Dzierzawski Madre slowa.
już oceniałe(a)ś
0
0
@rufus-1 Zlodziejem jestes, wspierajac zlodzieja i oszusta musisz nim byc, rozlicz sie z wlasnym sumieniem jesli je posiadasz i zwroc nam ukradzione pieniadze a i powiedz Dudzie aby nam je oddal, takze te miliardy ze SKOKow.
już oceniałe(a)ś
0
0
Niestety, a może na szczęście nie wierzę w te cuda, które przedstawia Prezydent Duda. Najpierw trochę kultury i ogłady a nie cyniczny uśmieszek.
już oceniałe(a)ś
155
7
Z Wikipedia: Demagogia, innaczej Dudyzm ? wpływanie na opinię publicznąpoprzez działanie obliczone na łatwy efekt. Współcześnie oznacza to kłamanie na rzecz wygranej w wyborach lub schlebianie wyborcom, np. rozdawanie kiełbasek. Za demagogię uważane są kłamstwa, składanie popularnych i efektownych, ale nie dających się spełnić obietnic (populizm), albo składanie obietnic bez intencji ich realizacji, schlebianie masom, szukanie kozła ofiarnego, stosowanie nielogicznych, ale przekonujących argumentów.
już oceniałe(a)ś
125
8
Nie wiem jak Wy ale jak ja patrzę na Prezydenta Dudę, to widzę zniewieściałego bufona który w życiu nie zhańbił się żadną uczciwą pracą. Od dzieciństwa był namaszczony na doktora, profesora itd., a okazało się że prawa nie rozumie - kwestia finansowania swych podróży do jakiejś wsi o nazwie Nowy Tomyśl!
@div.pandora Dlaczego "... patrze na Prezydenta..." a nie na dupe? W tym przypadku przymiot jest ciekawszy...
już oceniałe(a)ś
8
0
@div.pandora On sie nadaje na prawnika tak samo jak Kuba Rozpruwacz, ta sama mentalnosc.
już oceniałe(a)ś
0
0
Janosik Duda zabierze bogatym i odbierze biednym.
@jxl82 nie musi,wystarczy ze sam odda czesc swojej pensji prezydenckiej,zabierze również częściowo swoim urzędnikom i już będzie lepiej....może wtedy niektórzy go będą chwalic
już oceniałe(a)ś
14
0
@bola01 i wszyscy będą biedni, no może poza pedofilami w sutannach.
już oceniałe(a)ś
14
0
@jxl82 Niech tylko odda to co juz nam ukradl w SKOKu na nasza kieszen itp.
już oceniałe(a)ś
0
0
No właśnie duda nie jestem tak samo traktowany przez państwo jak górnicy. Znieś przywileje górnicze !
już oceniałe(a)ś
101
5
Duda po prostu uczestniczy w kampanii wyborczej PIS-u, role zostaly rozpisane i rozdzielone przez Kaczynskiego. Duda wykonuje powierzone jemu zadania, celem jest zdobycie pelnej wladzy przez PIS i Kaczynskiego. Zadaniem wszystkich w miare patriotycznie nastawionych i rozsadnych ludzi jest niedopuszczenie do wladzy Kaczynskiego i PIS-u, jeszcze nie jest na to za pozno.
już oceniałe(a)ś
95
5
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka