2/2
zamknij < >

Dobro wspólne czy kościelne

Zdjęcie numer 2 w galerii - Dobro wspólne czy kościelne

ADAM STĘPIEŃ

Msza inaugurująca zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Odprawiał ją m.in. biskup Gądecki
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Dobro wspólne czy kościelne
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Dobro wspólne czy kościelne
Komentarze
i właśnie dlatego nigdy nie oddam głosu na polityka, który publicznie deklaruje, że jest katolikiem
już oceniałe(a)ś
516
13
@tsuranni O, i to jest rozsądna i logiczna deklaracja ! Popieram.
już oceniałe(a)ś
77
1
@tsuranni Dlatego nigdy nie będziemy silnym, nowoczesnym państwem, do puki są tu tak silne stada baranów. Cały elektorat Dudy to zastępy Moherowe, który działa jednogłośnie, nie myśli tylko wykonuje polecenia z Torunia. Kościół twierdzi, że ponad 90% Polaków to katolicy, gó... prawda, jest ich z pięć do sześciu mln. Dlatego katabasy boją się wprowadzenia podatku od wierzących na kościół bo wtedy wyszła by prawda i nie mogli by sobie na takie panoszenie.
już oceniałe(a)ś
54
2
@tsuranni Jezeli Prawda + bog = zycie To Prawda = zycie – bog Bog = zycie – prawda
już oceniałe(a)ś
30
4
@dybciu32 No proszę Cię, dopóki są tu .......
już oceniałe(a)ś
12
0
@tsuranni bo glut to powinno wyborce obchodzic... chcesz miec religie to ok ale trzymaj ja w domu i w kosciele... jak ja nosza jak fiuty na wierzchu to ich automatycznie w moich oczach dyskwalifikuje jako politykow i ludzi... sa tacy, ktorzy sie nie afiszuja i tak powinno byc... tych szanuje, jesli sa porzadnymi ludzmi... a malpy won na drzewo a nie do polityki... (sorki malpy)
już oceniałe(a)ś
30
0
@tsuranni Po prostu w PL potrzebna jest normalna niekatolicka lewica, też jestem przekonany że się utrzyma jesli będzie jako tako rozsądna i zajmie się waznym sprawami - i będzie miała paru ludzi z charakterem. Jak już "filozof z Zyrardowa" i "błazen z Biłgoraja" dostali nauczkę (czyli ~2% poparcia każdy) i zrozumieli, ze walka i obrzucanie się wzajemne przezwiskami jest szybką drogą na aut, to może będą rozsądniejsi. Miller to juz chyba emeryt jak Kaczynski, wiec chyba powinien zająć się wnukami/prawnukami i ogródkiem (głównie żeby się nie ciagnęła za lewicą pamięć kogoś, kto chciał budować w Polsce lewice za pieniądze z pozyczki rosyjskiej, wzorem niejakiej np. Wasilewskiej Wandy, zeby sięgnąć do historii).
już oceniałe(a)ś
20
0
@tsuranni Wystarczy popatrzeć na tą zakłamaną twarz. Ciekawe że kościół zgodził się gdy rządził PiS na zabijanie poczętych i nie zabraniał posłom PiS uczestnictwa w komunii. Dlaczego wtedy Gadecki milczał? Swoim wolno? "Na to zwrócił uwagę na Facebooku dominikanin o. Maciej Biskup: "Czy Episkopat, który oficjalnie poparł w 1993 r. kompromisową ustawę w sprawie aborcji, dopuszczającą aborcję w pewnych sytuacjach, zamknął sobie wówczas drogę do Komunii Świętej? Nikt wówczas - a nie chodziło o zamrożone zarodki, ale o poczęte dzieci - nie wymachiwał ekskomuniką wobec wywodzących się z "Solidarności" i środowisk związanych z Kościołem". O. Biskup wypomina też biskupom: "Dlaczego Episkopat nie wydał takiego oświadczenia wobec posłów PiS, za rządów PiS, gdy zagłosowali przeciwko odpowiednim zmianom w konstytucji, które zaostrzyłyby prawo antyaborcyjne, czego domagał się m.in. Marek Jurek?".
już oceniałe(a)ś
14
0
Czyli słowa pana Gądeckiego są jasną wykładnią. Wyborcy mają wybierać niekatolików, bo katolicy jak zostaną wybrani najpierw mają podlegać państwu watykańskiemu, a dopiero potem polskiemu.
@ml2403 Mają podlegać państwu watykańskiemu i być sądzeni zgodnie z zapisami prawa kanonicznego (taka watykańska wersja szariatu).
już oceniałe(a)ś
33
0
@ml2403 Słowa Gądeckiego znaczą, że kościół nie chce rządzić Polską /bo za rządzenie się odpowiada/. Kościół chce rządzić rządzącymi - efekt taki sam a odpowiedzialności zero "O".
już oceniałe(a)ś
9
0
Nooooo! Kogut zniesie celibat i wreszcie nie grzesząc katabasy dorwą się do siostrzyczek i pokżą jak to się robi.
już oceniałe(a)ś
302
10
@janukawka Dlatego siostry zakonne prowadzą sierocińce i przytułki także dla dzieci zakonników i kapłanów...
już oceniałe(a)ś
22
0
@janukawka "fakt, ze meduzy przezyly bez mozgow 650 mln lat daje nadzieje wielu ludziom..." szczegolnie tym z glowami zadymionymi koscielnym "nauczaniem", ktore mozna strescic krotko: morda w kubel i dawaj na tace...
już oceniałe(a)ś
18
0
@janukawka "Jest tylko jedna racja! I ja! My ją mamy! - Jedna jest racja, lecz ona jest przy nas! - Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"
już oceniałe(a)ś
12
0
@janukawka Celibat tylko zabrania się żenić. To sprawa majątku. Używać kobiet może księżulo do woli.
już oceniałe(a)ś
7
0
Jajka jak berety ? To po co pośrednictwo polityków. Faktycznie biskupi do mównic. Będzie średniowiecze.
już oceniałe(a)ś
275
5
dni kosciola w polsce sa juz policzone i mozna je odliczac jak minuty do nowego roku potem juz bedzie tylko fiesta... STOP RELIGIOM => www.noreligion.comxa.com
już oceniałe(a)ś
223
5
bo jak nie zechcą to inkwizytor bedzie lał ich po gołych dupskach tym kijem ktory trzyma
@plastikpiokio Sorry, ale Inkwizytorzy tylko wydawali wyroki, egzekucje wykonywali wynajęci kaci, wyjątkowo dobrze opłacani przez Kościół...chętnych nie brakowało. (nawet za drewno na stos płacił Kościół)
już oceniałe(a)ś
18
1
To jest tak jak przy zawłaszczeniu liceum nr 8 w Poznaniu (wybudowane ze środków społecznych rodziców, które teraz przejął Kościół) - to nie my mamy takie wysokie żądania finansowe (chyba była mowa o 8 mln) - to nasza kancelaria prawna... He he... To nie my...
@obywatel_pol Trzeba było odpowiedzieć, że to nie problem, bo wskażemy taką, która odda szkołę za złotówkę.
już oceniałe(a)ś
6
0
Panie Gądecki ! Trzeba było zastrzec to w konkordacie. A jeśli nie podoba się to proszę wypowiedzieć konkordat. Przy takim siłowym wtrącaniu się do polityki, kościół katolicki skończy tak jak we Francji lub w Czechach.
@norymberdzki Najciekawsze jest to, że chrześcijaństwo przyszło do nas z Czech, a teraz oni pierwsi pogonili kota KK.
już oceniałe(a)ś
17
0
@hopsiupbec Zrobili interes życia: opchnęli nam chrześcijaństwo a sami są ateistami :)
już oceniałe(a)ś
12
0
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka